Asmalı Konak

Türk Televizyon Tarihine Damgasını vuran efsane dizi: Asmalı Konak 

54 Bölüm boyunca ATV ekranlarında yayınlanan Asmalı Konak bir çok ilki içinde barındıran kendinden sonrakilere ilham ve yön veren en önemli diziler arasındadır.

Asmalı Konak, 30 rating, 70 share gibi oldukça yüksek bir izlenme oranına ulaşarak rekor üstüne rekor kırdı.Son 20 yılın en çok izlenen dizileri arasında 4. sırada yer alan yapım turizme ve Ürgüp yöresinin tanıtımına yaptığı katkılar nedeniyle de adına anıt dikilen tek dizidir. Ayrıca bağımlılık yaratan dizinin finali ise Asmalı Konak Hayat adı ile sinema filmi olarak beyaz perde de noktalanmıştır.

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Öykü : Meral Okay
Senaryo : Mahinur Ergun
Yönetmen : Çağan Irmak 
Müzik : Cem Erman, Tolga Kılıç
Yayın Kanalı : ATV
Türü : Drama
  

OYUNCULAR

Seymen ……. Özcan Deniz
Bahar ……. Nurgül Yeşilçay
Sümbül ……. Selda Alkor
Dicle ……. İpek Tuzcuoğlu
Bekir ……. Menderes Samancılar
Yaman ……. Ege Aydan
Dilara ……. Selda Özer
Ali Hamzaoğlu ……. Kenan Bal
Kader Hamzaoğlu ……. Şerif Sezer
Haydar ……. Yaman Tarcan
Seyhan ……. Devrim Saltoğlu
Lale ……. Aysun Metiner
Zeynep ……. Eylem Yıldız
Salih ……. Burak Altay
Ayşe Melek ……. Efsun Alper
Piraye ……. Zeynep Eronat
Gül ……. Canan Hoşgör 
Can ……. Murat Onur
Fatma ……. Nihal Menzil
Hayriye ……. Goncagül Sunar
Memo ……. Metin Yıldırım
Asya ……. Yeliz Özdemir
Zeliş ……. Naz Temel
Rıza ……. Can Kesici

Gümüş

BAĞIMLILIK YARATAN GÜMÜŞ KANAL D’DE 100 BÖLÜM OLARAK YAYINLANDI. 

KANAL D’NİN SEVİLEN DİZİSİ

"GÜMÜŞ" 100. BÖLÜMÜ İLE EKRANA VEDA ETTİ...

Yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği Kanal D’nin sevilen dizisi “GÜMÜŞ” 16 Haziran Cumartesi akşamı son kez ekrana geldi. 3 sezondur milyonların gönülüne taht kuran Gümüş’ün yayınlanan final bölümü de rating rekorları kırdı. 

Bir telefonla değişir insanın hayatı bazen... Gümüş ’ün de o sabah amcasından aldığı telefonla hayatı değişti.. Köklü bir aile olan Şadoğulları, Gümüş’ü çocukluk aşkı Mehmet’e eş olarak seçmiştir. Hiç beklemediği bir anda Gümüş,deliler gibi sevdiği Mehmet’ine kavuşacak, üstelik onun karısı olacaktır. Her şeyin bu kadar hızlı gerçekleşmesine inanamayan Gümüş, gelin olmak için hiç görmediği İstanbul’un yollarına düşer. Mehmet ise bir yıl önce ailesinin evlenmesine karşı çıktığı 6 yıllık aşkı Nihan’ı kendisinin neden olduğuna inandığı korkunç bir kazaya kurban vererek hayata küser. 

Aşka, kalbinin kapılarını sımsıkı kapatan Mehmet, bundan böyle dedesinin onun için kurgulayacağı hayatı yaşamayı kabul eder. Bunun içinde taşralı Gümüş ile evlenmekte vardır. Kalbinde başka bir kadının sevgisini yaşatan Mehmet, Gümüş ile evlenmeye mecbur kalır. Mehmet, görünürde bu evliliğe razı gelmiştir, ama Gümüş’e elini bile sürmez. 

İnandığı masalın kıyısında kalan Gümüş, kocasına anlayışlı davranır.Temiz yüreği ve ona duyduğu büyük aşkla Mehmet’i hayata döndürmeye çalışır. Ancak Genç kızın tek sorunu bu değildir. Kaynanası Şeref’in sert tavırları ve görümcesi Pınar’ın yaptıkları Gümüş’ü büyük bir bunalıma iter. Gümüş’ ün elinden ailenin reisi M.Fikri tutar ve ona tekstil şirketinde yeni bir görev verir. Bu görevde Gümüş’ ün, en büyük yardımcısı ise bu zamana kadar çeyizi için yaptığı iğne oyalarıdır. İlk kez büyük bir şehirde iş yaşamına atılan Gümüş hayalini kurduğu hayata kavuşmak için büyük mücadeleler verecek kimi zaman kalbi çok kırılacak kimi zaman da masal dünyasını aratmayacak mutluluklar yaşayacaktır. 

Kıvanç Tatlıtuğ’nun ilk dizisi olan yakışıklı oyuncu ile Songül Öden’i şöhret yapan “Gümüş” Orta Doğuda da izlenme rekorları kırdı. Dubai’deki Orta Doğu’ya yayın yapan bir yapım şirketi tarafından satın alınan dizi orada da rating rekorları kırdı.Kıvanç Tatlıtuğ ve Songül Öden başta olamak üzere Orta Doğu’da Lübnan,Dubai ve Suriye olmak üzere çeşitli ülkelere giden oyuncular Hollywood yıldızları gibi karşılandı.

Gümüş diğer Türk dizilerinin de Arap ülkelerine pazarlanması konusunda bir ilki başlattı ve Türk dizilerine ilginin artmasını sağladı.Gümüş’ten sonra Kanal D’nin bir çok dizisi Arap ülkelerine satılarak, izlenmeye başladı.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yapımcı : Lale Eren
Yönetmen : Kemal Uzun
Öykü - Senaryo : Eylem Canpolat, Sema Ergenekon
Uygulayıcı Yapımcı : Ahmet Kayımtu
Görüntü Yönetmeni : Metin Balekoğlu
Müzik : Cem Erman
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Drama

OYUNCULAR
Mehmet ........ Kıvanç Tatlıtuğ
Gümüş ........ Songül Öden
M. Fikri ........ Ekrem Bora
Şeref ........ Güngör Bayrak
Gülsün ........ Laçin Ceylan
Tarık ....... Tarık Ünlüoğlu
Onur ........ Serdar Orçin
Pınar ........ Ayça Varlıer
Bahar ........ Sevinç Gürşen
Berk ........ Soydan Soydaş
Kader ........ Elif Akşar
Safiye ........ Ayla Aslancan
Gökhan ........ Kamil Güler

 

Geniş Aile

Yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği yönetmenliğini Ömer Uğur’un yaptığı senaryosunu Cüneyt İnay ve Kamuran Süner’in yazdığı  Geniş Aile, Temmuz 2009’da  Kanal D’de yayınlanmaya başladı. Yayına geldiği ilk günden itibaren milyonları ekrana kilitleyen “Geniş Aile” bir çok kez rating rekorları kırarak büyük başarılara imza attı. Daha sonra Star Tv’ye transfer olan Geniş Aile 108. Bölüm yayınlanarak ekranların en uzun soluklu komedi dizilerinden biri olmuştur.

Geniş Aile, tipik bir Türk ailesinin klasikleşmiş fotoğrafıdır aslında. Kalabalık, curcunası, dertleri bol, olaylarla  kahkahası çok.  

Geniş Aile’nin baş kahramanı evin sorumsuz ve serseri oğlu Cevhahir’ dir. Almancı biri ailenin kızı ile evlenip Almaya’ya giden Cevahir 3 ay sonra boşanmış olarak eve dönünce durgun olmayan ortlalık daha da karışır. Baba’nın kızı Nazan’ı evlendirip evin nufüsünü azaltmaya çalışırken Cevahir’in yeniden eve dönmesi bütün planlarını alt üst eder. Üstelik ailesine çok çektiren ne okuyan ne de çalışıp hayatını bir düzene sokmayan Cevahir,hiç bir şey olmamış gibi bir de  eski sözlüsü Şuküfe’nin peşinden koşarak ailenin reisi babayı iyice çileden çıkarır. Ancak Cevahir’ in işi hiç de kolay değildir çünkü çocukluk hasmı Koyu Bilal, onun yokluğundan faydalanarak Şükufe’ ye göz koymuştur. Şükufe’ yi Cevahir’ e kaptırmaya hiç mi hiç niyeti yoktur. 

Nazan ise tam bir ev kızıdır her iş elinden gelir. Ancak titizlik hastasıdır. Onun da tek derdi uzatmalı sözlüsü coğrafya hocası Mürsel ile evlenmektir. Sonunda muradına erer ama evdeki hesap çarşıya uymaz. Cevahir tarafından kandırılan Mürsel evini kaybedince yeni karı koca ayrı eve çıkamaz ve Geniş Aile, damadında evin nüfusuna  katılması ile daha da genişler.   

Geniş Aile’nin Cevahir’i adam etmesi ve Nazan ve Mürsel’in maceraları evin ergeni Zekai’nin sorunları,  babanın tek tek elinde patlayan planları ve sürpriz gelişmeleri  ile Geniş Aile milyonların gönlüne taht kurmuştur.

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Uygulayıcı Yapımcı : Ahmet Kayımtu
Yönetmen : Ömer Uğur
Senaryo : Cüneyt İnay
Müzik : Cem Erman
Yapım Sorumlusu : Yahya Tomatik
Yayın Kanalı : Star TV

OYUNCULAR
Cevahir ....... Ufuk Özkan
Zeynep ....... Rojda Demirer
Kuddusi ....... Rasim Öztekin
Muazzez ....... Mine Teber
Koyu Bilal ....... Fırat Tanış
Mürsel ....... İlker Ayrık
Nazan ....... Bihter Dinçel
Ulvi ....... Bülent Çolak
Devir ....... Mustafa Uzunyılmaz
Zekai ....... Bora Akkaş)
Müfit ....... Ahmet Sarsılmaz
Berrak ....... Hale Caneroğlu
Kütük ....... Tolga Canbeyli
Cüneyt ....... Berat Efe Parlar
Pırıl ....... Gizem Akman
Somer ....... Ege Engin Çıray
Şoray ....... Aytar Kakınç
Ekber ....... Ali Tutal
Adeviye ....... Sevim Gelenbe
Ümran ....... Yakup Yavru
Hafize ....... Tanju Tuncel

Haneler

 

FERHAN ŞENSOY’UN ÜNLÜ ESERİ “HANELER” YILDIZ OYUNCU KADROSU VE YENİ YORUMU İLE TELEVİZYONDA...

Yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği sevilen dizi İki Aile’nin yazarları Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı’nın yeniden kaleme adlığı yönetmenliğini A.Elif Durmaz’ın yaptığı   HANELER 47. BÖLÜM Kanal D’de yayınlandıktan sonra  Star TV’ye transfer olmuştur. Toplam 52. Bölüm yayınlanan projenin en sevilen   tiplemesi Yaban karakteri kısa süre de  fenomen haline gelmiştir. 

Haneler,
Türkiye’nin değişik hanelerinden komik ve farklı hallerin yer aldığı skeçlerle ülkemiz panoramasına ayna tutmuştur.

Hastaneler, sefathaneler, meyhaneler, postahaneler,
eczaneler gibi akla gelebilecek tüm hanelerde gelişen komik ve farklı hallerin anlatıldığı Haneler yayınlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi ile izlenmiştir. 

 

Küçük Kadınlar

Onlar Küçük Kadınlar...
Onlar güçlüler, onlar vazgeçmeyecekler ve
Onlar ne pahasına olursa olsun düşmemek için hayatla elele mücadele edecek,
hep birlikte “büyüyecekler”.

Küçük Kadınlar  şanlarıyla değil mücadele etme güçleri ile ayakta kalan birbirine kenetlenmiş beş kız kardeşin hikayesidir…

Elif, Armağan, Yeliz, Bilge ve Cansu  bekçiliğini üstlendikleri  köşkte kendilerine ayrılmış bölümde  anneleri ve uzun yol şöforü babalarıyla  yaşayan, birbirine bağlı beş kız kardeştir. Ancak hayatları bir gün de alt üst olur. Önce uzun yol şoförlüğü yapan ve çalıştığı şirket için sık sık Irak giden babalarının ölüm haberi gelir.Bu acı olay  ardından başka felaketleri de getirir. Kocasının ölüm haberi ile yıkılan anne şokun etkisiyle  eve dönerken bir aracın altında kalarak can verir. 5 kız kardeş peşpeşe yeryüzündeki melekleri; anne ve babalarını  kaybederler.

Onlar artık bir gün de büyümek zorunda kalan beş küçük kadın,  birbirlerinden farklı beş kız kardeştir… Kardeşlerine hem anne hem baba olan, hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisi Elif (20), içi dışında, sırdaş, güçlü, “delidir ne yapsa yeridir” tanımının en iyi örneklerinden Armağan (17) - nam-ı diğer Armi - , okul derdiyle , sivilceleriyle , üç kuruş harçlıkla arkadaşlarına rezil olmadan onlara yetişme telaşıyla tam bir ergen Yeliz (15), yaşından büyük bir hastalıkla yaşayan, olgun, kitap okuma tutkusu olan, sorumluluk sahibi, anlayışlı Bilge (12) ve en küçük, en hassas, en sevimli, müzik tutkunu Cansu (6). 

Birbirine kenetlenmiş bu beş kızkardeşin hayatları asla eskisi gibi olmayacaktır. Ellerinde sadece 675 liraları ve bakıma muhtaç bir evleri vardır. Haberi duyup yardıma gelen halaları Şevkiye, başta onlara destek gibi görünse de kısa  asıl niyeti Cansu’yu evlat edinmektir.  Bunu fark eden kardeşler halayı uygun bir şekilde evden gönderirler. Fakat hala durmayacak  Çocuğu almak için akla gelebilecek her yolu deneyecektir. Bütün bu acılar yetmezmiş gibi, kızlar başka bir haberle bir kez daha  sarsılır . Evleri yandaki arazinin bir kısmını işgal etmektedir ve yıkıp 3 metre kadar ileriye yeniden yapmaları gerekmektedir. 

Maddi olarak bunu yapmaları mümkün olmadığından bir anda sokakta kalma tehlikesiyle de yüz yüze kalırlar. 

Bir günde hayalleri yıkılan  bu beş kız kardeşin, hayata yeniden tutunmak için birbirlerinden başka kimseleri yoktur. Onlar ne olursa olsun pes etmeyecekler.

Birbirleri için direnecekler. Başlarına gelecek her felaket onlara bir şeyler öğretecek.  Daha güzel günler için hırslanacaklar,  güçlenecekler… 

Başlarına gelenlere karşın inançlarını sarsmadan, kalplerini bozmadan, birbirlerine kenetlenerek hayatta kalmayı başaran beş kız kardeşin, beş küçük kadının umut dolu öyküsünü anlatan “Küçük Kadınlar” Kanal D’de iki sezon yayınlandıktan sonra Star TV’ye transfer olmuştur. 120 bölüm yayınlanmıştır.

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Senaryo : Deniz Akçay
Yönetmen : Hakan Arslan
Müzik : Kıraç
Yayın Kanalı : Star TV
Yayın Tarihi : 28 Ağustos 2010

OYUNCULAR
Eylül ....... Özge Borak
Hande Soral ....... Armağan Gezici
Fulya Zenginer ....... Yeliz Gezici
Elit İşcan ....... Bilge Gezici
Selin Ilgar ....... Cansu Gezici
Ali İl ....... Ali Sezek
Ozan ....... Kıvanç Kasabalı
Birsen Dürülü ....... Bade Yenice
Ceyhun ....... Tansu Taşanlar
Asiye ....... Nur Hayat Boz

İki Aile

İKİ AİLE : DEV BİR KADRO, SICACIK BİR HİKAYE..

Yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği İki Aile,Star TV’nin en beğenilen ve en çok izlenen dizileri arasındadır. İki Aile Star’da 93 bölüm ekrana gelmiştir.

Kalplerimizde Hep Sakladığımız Filmlerimizin Tadında, Duygusu Bizden, Şarkısı Bizden, Eğlencesi Bizden..

Oğuz (Emre Kınay) 45 yaşlarında iyi para kazanan bir reklamcıdır. Karısı öldükten sonra üç kızına hem annelik hem de babalık yapmaktadır. Her şey Oğuz’un eskiden babaannesine ait olan ve çocukluğunun geçmiş olduğu iki katlı evi satın alması ile başlar.Oğuz’un amacı üç kızı ile yepyeni bir hayata başlamaktır...

Eda (İclal Aydın) 35 yaşlarında, kendisini sekreteriyle aldatan başbelası kocasından boşanmış, 2 çocuklu bir kadındır... O da tıpkı Oğuz gibi yeni bir hayata yeni bir evde başlamanın hayallerini kurmaktadır. Üst katta çocuklarıyla oturacak alt katı da anaokulu yapacaktır...

Ferit (Öner Erkan) 27 yaşında Adanalı zengin ailenin hayta oğlu. 19 yaşında başladığı üniversite eğitimine hala devam etmektedir. Kumar borcu yüzünden babasına ait köşkü sahte vekaletle satışa çıkartır. Eda ve Oğuz’a ayrı ayrı evi satar ve ortalıktan toz olur...

Oğuz ve kızları güle oynaya yeni evlerine yerleşir. Ancak bu huzur Eda ve çocuklarının da aynı eve taşınmasıyla kabusa döner. Oğuz’un karşı çıkmalarına aldırmadan taşınmaya başlar Eda ve çocukları. Kavga kıyamet bir sürü gürültü. Eda cebindeki bütün parayı bu eve yatırmıştır ve gidecek başka bir yeri yoktur.Oğuz ise yıllar sonra satın aldığı ve çocukluğunun geçtiği evi tanımadığı bu kadına kaptırmamaya kararlıdır. Ortadan sıvışan Feriti bulup durumu düzeltinceye kadar aynı evde yaşamaktan başka çareleri yoktur. Oğuz ve Eda birbiriyle didişirken, çocukları da kendi aralarında itişirler. Hem bu yeni taşındıkları mahalleye, hem de birbirlerine uyum süreçleri komediler oluşturur. Tabii en önemlisi ise, Oğuz’un Eda’dan, hoşlanmaya başlamasıdır. Bir süre sonra huysuz ve inatçı Eda da hoşlanmaya başlar Oğuz’dan. Bunu asla kabul etmez ama. Aralarındaki didişme bir aşk didişmesi haline dönüşür.

Bu arada Ferit ortaya çıkar,ancak peşinde borcunu hala ödemediği mafya ve adamları vardır.O da evde gizlice yaşamaya başlayınca işler iyice arap saçına döner. 

2 sezon yayınlanan İki Aile’yi izleyen herkes hem çok güldü hem de büyük keyif aldı....

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Uygulayıcı Yapımcı : Ümit Özer
Öykü : Barkın Şenüren
Senaryo : Fethi Kantarcı, Saygın Delibaş
Yönetmen : Y. Hülyü Bilban
Görüntü Yönetmeni : Ömer F. Karacan
Müzik : Cem Erman
Yayın Kanalı : Star TV
Türü : Komedi
Yayın Tarihi : Haziran

OYUNCULAR

Emre Kınay
İclal Aydın
Hakan Vanlı
Bahar Yanılmaz
Ece Çeşmioğlu
Doğaç Yıldız
Zeynep Özkaya
Akçahan Akça
Murat Kılıç
Müge Oruçkaptan
Güneş Berberoğlu
Ayça Bingöl
Asu Maralman
Halit Akçatepe
Tekin Akmansoy

Ruhsar

108 bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Kocası Mazhar'ı neredeyse delilik derecesinde kıskanan Ruhsar genç yaşta hayata veda eder. Deli dolu bir kadın olan Ruhsar'ın ölümü sonrasında Mazhar hayata küser. Ancak hayat devam etmektedir ve Mazhar yavaş yavaş normal yaşantısına döner. Sevgili karısına olan aşkını da yavaş yavaş maziye gömecekken Ruhsar sadece Mazhar'ın görebileceği bir hayalet kadın olarak ortaya çıkıverir. 

Mazhar birdenbire yeniden hayatına giren Ruhsar'ı kolaylıkla kabullenir ama çevresine de bunu hissettirmemek zorundadır. Çünkü Ruhsar'ı sadece Mazhar görebilmekte ve sadece o onunla konuşabilmektedir. Öbür dünyadan bu dünyaya bir hayalet olarak yeniden merhaba diyen Ruhsar'sa kıskançlıklarıyla Mazhar'ın hayatını cehenneme çevirmeye devam eder. 

Kimseler onu göremediği ve duyamadığı için de kocasını yeniden evlendirmeye çalışan görümcesinden ve kaynanasından da rahatça intikamını alır. Yıllarca büyük bir keyifle izlenen ve herkesin tiryakisi olduğu Ruhsar Türkiye'nin görsel efekt kullanılan çekilen ilk komedi dizisi olma özelliğine de sahiptir.

 

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Ömür Atay
Öykü : Gani Müjde
Senaryo : Gani Müjde, Fatih Solmaz
Müzik : Fikret Alper
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Sit-Com Komedi

 

OYUNCULAR

Ruhsar ....... Hande Ataizi
Mazhar ....... Cem Davran
Menkıbe ....... Göksel Kortay
Müfit ....... Hakan Gerçek
Firdevs ....... Mihrace Yekenkülüğ
Önder ....... Mehmet Ulay
Gözüm Abla ....... Tulu Çizgen
Reyhan ....... Ebru Karanfilci
Şelale ....... Güneş Berberoğlu
Nikah Memuru  ....... Taylan Erler 

 

Genco

“GENCO”

17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ İLE YIKILAN HAYATLAR,DEĞİŞEN YAZGILAR,KESİŞEN KADERLER,VE HER ŞEYE RAĞMEN YENİDEN FİLİZLENEN UMUTLAR......

ÜNİVERSİTE GENÇLİK DİZİSİ GENCO;  DENEYİMLİ OYUNCULARI, GENÇ YETENEKLERLE  BULUŞTURDU. 

Yapımcılığını D Productions’ın üstlendiği yepyeni bir üniversite gençlik dizisi “GENCO” Kanal D ekranlarında 53 BÖLÜM yayına  geldi. Çekimlerine Kuştepe’de başlanan dizi için ilk kez Bilgi Üniversitesi kapılarını açtı. Senaryosunu Hakan Haksun yazdığı Genco’nun yapım kadrosu ise 100 bölüm Gümüş dizisine başarı ile  imza atan ekipten oluştu.Yönetmenliğini Kemal Uzun’nun üstlendiği dizinin başrollerini Alpay Atalan,Selen Seyven,Faik Ergin,Hazal Kaya,Emin Gürsoy,Mehtap Altunok,Orhan Şimşek, Mine Bıçakçı,Fatma Murat, Uygar Özçelik,M.Burak Demir, Berkan Tüfekçibaşı, İris Kara, Enis Arıkan, Mine Tüfekçioğlu ve Deniz-Melis Gözen paylaştı. 

Genco, Yalova depreminde hayatı değişen nice insandan biridir. 45 sn’lik deprem onun yalnızca anne ve babasını değil; hazırlanmakta olduğu tüm geleceği de yok eder. Piyanoya olan büyük tutkusu nedeniyle Genco, ailesini o gece Yalova’da kalmaya ikna eder ve bu çocuksu istek ona korkunç bir felaket olarak geri döner. Genco, bir süre sonra Yalova’dan ayrılır ve İstanbul’a, deprem sırasında ona yardım eden taksici Ahmet’in mahallesine gelip yerleşir.Genco, ölüsü bulunamadığı için sağ olduğuna inandığı kız kardeşinin izini sürmektedir. Yakınlarına zarar vermiş olmak onu öylesine sarsar ki, depremden sağ ama hafızasını yitirmiş bir durumda kurtulup da bir ailenin yanına evlatlık verilen kardeşi Gülay’a bile kimliğini açıklamaktan çekinir. Tek yapabildiği koruyucu bir gölge gibi Gülay’ın çevresinde dolaşmak ve onu mümkün olan tüm tehlikelerden korumaktır. 

Gülay, şimdiki adıyla Özge, zengin bir ailenin tek kızıdır artık. Ve kaderin garip bir cilvesiyle, tam da Genco’nun oturduğu mahalleye yapılan üniversiteye kayıtlıdır. Genco, sırf kızkardeşinin yakınında olabilmek için üniversiteye hademe olarak girer.Genco’yu burada bekleyen tek şey kardeş yakınlığı değildir;  kız kardeşinin arkadaşı olan Pınar’la ilk kez aşkı tadacak ama hayat bunu da pürüzsüz ve mutlu bir biçimde yaşamasına imkan vermeyecektir. Genco’nun tek sıkıntısı sırlarından kaynaklanmaz. O, bir yabancıdır; hem oturduğu mahallede hem de çalıştığı üniversitede. Mahallede okulun, okuldaysa mahallenin temsilcisi gibi görülür ve ikisi arasında her çatışmada günah keçisi veya adı konmamış ilk şüpheli o olur. 

 Mahallelinin de kafası karışıktır; kimileri bu üniversitenin mahallenin başına konmuş bir talih kuşu olduğunu düşünür. Kimileri ise kaygılanır ve korkarlar; üniversitenin, mahallenin insani dokusu değiştireceğini düşünürler. Bir kısım ise, duydukları haset ve yırtma hislerini üniversitelilere kin biçiminde yansıtırlar. Sıradan hayatların sürüldüğü,mütevazi evlerin arasında yükselen yepyeni bir bina…  Artık eğitime bu yeni binasında devam edecek olan bir vakıf üniversitesi ve yüksek ücretler ödeyerek eğitim alan varsıl öğrenciler…  Hayatında ilk kez İstanbul’un bu yüzüne dahil olan gençler…Öte yanda umutla haset, kaygıyla fırsatçılık arasında kalakalmış mahalleli gençler… Ve tüm bunların arasında sıkışmış bir genç: Genco. 

Sıcacık öyküsü, genç oyuncu kadrosu ve ruhunuzu okşayan müziği ile kalpleri feth edecek olan Genco,en sevilen gençlik dizilerinin arasında yer almaktadır. 

Kanal D’nin ilgi ile izlenen gençlik dizilerinin başında yer alan” Genco” başrol oyuncuları Selen Seyven ve Hazal Kaya’yı yıldızlaştırırken Alpay Atalan’nın da üne ün katmıştır.

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Yapımcı : Ahmet Kayımtu
Senaryo : Hakan Haksun
Yönetmen : Kemal Uzun
Müzik : Cem Erman
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Gençlik 

OYUNCULAR
Genco ....... Alpay Atalan
Pınar ....... Selen Seyven
Tibet ....... Faik Ergin
Ejder ....... Uygar Özçelik
Özge ....... Hazal Kaya
Sefa ....... Emin Gürsoy
Tülin Hoca ....... Mehtap Altunok
Sibel ....... Mine Bıçakçı
Ahmet ....... Orhan Şimşek
Mualla ....... Fatma Murat
Figen ....... Mine Tüfekçioğlu
İkizler ....... Melis-Deniz Gözen
Necati ....... Erdal Cindoruk
Tarkan ....... M.Burak Demir
Sakin ....... Berkan Tüfekçibaşı
Kerem ....... İris Kara
Cüneyt ....... Enis Arıkan
Selen ....... Zeynep Kakınç
Taner ....... Murat Onuk
Baki ....... Serkan Budak
Dekan Aydın ....... Hüseyin Akşen
Sosyoloji Hocası ....... Bülent Belen
Semih ....... Mustafa Vural
İlayda ....... Nadide Çelikkan
Ahu ....... Ece İnce Dursun

Acemi Cadı

ACEMİ CADI: BÜYÜLÜ VE BİR O KADAR DA GİZEMLİ...

Acemi Cadı 58 bölüm olarak Kanal D ekranlarında yer aldı. Cadılar aleminin hem eğlenceli hem de tehlikeli dünyasına adım atan dizi büyük ve unutulmaz maceralarla ekrana geldi. Büyülü ve bir o kadar da gizemli bir dünyanın kapıları Acemi Cadı ile aralandı.. 

Ayşegül ve tıpkı onun gibi cadı olan halaları ekran başındakileri her bölüm fantastik ve sürprizlerle dolu büyük bir maceraya çıkardı.

Ayşegül, (Merve Boluğur) görünüşte Melda (Nergis Kumbasar) ve Selda (Şenay Gürler) adlı iki halası ile yaşayan normal bir genç kızıdır. Ancak Ayşegül’ün 16 yaşına bastığı gün her şey bir daha eskisi gibi olmamak üzere değişir. Yeni okulunda yeni bir öğrenim hayatına başlayamaya hazır olan Ayşegül’ün yaşamı hiç beklemediği bir anda alt üst olur. Ayşegül bir cadıdır. Üstelik sadece o değil babası ve her iki halasıda cadıdır. Onlar ailece 600 yıllık geçmişleri olan cadılar dünyasının dünyadaki temsilcileridir.Kurallar gereği Ayşegül 16 yaşına gelene kadar normal bir çocuk gibi yetiştirilmiş ve bu sır saklanmıştır.Fakat 16 yaşına bastığı gün ise sihirli güçleri açığa çıkar ve onları kullanma iznine sahip olur.Ayşegül’ün bir tek annesi cadı değildir.Onunla da 18 yaşını dolduran kadar görüşmesi kuvvetli bir cadı büyüsü ile engellenmiştir.Amerika’da Nato’da görevli olduğunu zannettiği babası ise cadılar aleminde görevlidir ve onunla halalarının 16 yaş gününde verdikleri büyülü bir kitap sayesinde konuşalbilmektedir. Ayşegül önce halalarından duyduklarına inanmaz, inanmak istemez. Fakat yavaş yavaş bu gerçeği kavrar ve kabul eder.Zamanla da cadı olmaktan zevk almaya başlar.Halalarından öğrendiği sihirler yeni başladığı okula kısa sürede alışmasında oldukça işe yararlar.Özellikle de Ayşegül başına bela olan okulun popüler kızı Tuğçe ve grubunun saldırıların kurtulmakta ve ilk görüşte aşık olduğu basketbol takımının yakışıklı oyuncusu Selim için sık sık sihire başvurmak zorunda kalır. Ancak o acemi bir cadıdır. Mensubu olduğunu öğrendiği bu yeni dünyanın sihirlerinde usta değildir. Bu da onu çoğu zaman zor durumda bırakır. Halaları onu ne kadar denetleseler de okulda ve cadılar dünyasında karışıklıklar yaşanır. Ayşegül’ün cadılar alemine alışması, yeni tanıştığı büyülü dünyayı keşfetmesi ve bunu yaparken de günlük yaşamında düşğü zor ve birbirinden komik maceralar dizi severleri bir dönem çok eğlendirdi ve çok güldürdü.

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Yapımcı : Ahmet Kayimtu, Ümit Özer
Senaryo : Haluk Özenç
Yönetmen : Feride Kaytan
Müzik : Murat Evgin, Temel Zümrüt
Yayın Kanalı : Star TV
Türü : Komedi

OYUNCULAR
 
Melda ....... Nergis Kumbasar
Selda....... Simge Selçuk
Ayşegül....... Merve Boluğur
Selim ....... Çağkan Çulha
Tuğçe ....... Billur Yazgan
Dilaver ....... Celal Kadri Kınoğlu
Hulki ....... Levent Sülün
Koç ....... Kaan Kural
Toygar ....... Kaan Yılmaz
Berna ....... Tuğçe Taşkıran
Ceren ....... Dicle Alkan
Rüya ....... İrem Erkaya
Gonca ....... Öykü Peksel
Murat ....... Haluk Levent Karataş
Fethi ....... Aytar Kakınç

Evdeki Yabancı

55 bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Ailesi başka bir kentte yaşayan Aslı, en yakın arkadaşı ile paylaştığı evde yalnız kalınca kirayı ödeyemez. Uzun süredir çıktığı zengin ve yakışıklı iş adamı (Tolga) ile nişanlanmak üzere iken bu gencin evli olduğunu öğrenmesi de her şeyi berbat eder. Çünkü ailesi, nişan töreni için yola koyulmuştur

Aslı ailesini üzmemek için bir çare arayışı içindeyken evin yarısını devraldığını söyleyen hiç tanımadığı bir genç (Eren) çıkagelir. Bütün bu durumlardan iyice bunalan Aslı tam genci evden kovarken birden aklına onu ailesine nişanlısı olarak tanıtma fikri gelir. Bu küçük ve zararsız oyun tabi ki ortalığın karışmasına neden olur... 

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Erdoğan Engin
Öykü – Senaryo : Nuran Devres
Müzik : Fikret Alper
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Sit-Com Komedi Drama 

OYUNCULAR
Aslı ....... Berna Laçin
Eren ....... Tardu Flordun
Ahu ....... Oya Aydoğan
Ekrem ....... Mehmet Birkiye
Asuman ....... Ayşen İnci
Nazlı ....... Ayşecan Tatari
Namigar ....... Aliye Uzunatağan
Müfit ....... Alp Öyken
Namigar Hizmetçi ....... Süheyla Zeren
Seniha ....... Esin Eden
Meliha ....... Tanju Tuncel

 

Estağfurullah Yokuşu

11 bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır. 

"Estağfurullah Yokuşu" fakir bir mahallede onurlu bir şekilde yaşamak için mücadele eden ve desteği birbirlerine duydukları sevgiden alan iki gencin aşk hikayesi. Bu aşk hikayesinden yola çıkılarak mahallede yaşanan yaşam kavgası, delice kıskançlıklar, derin pişmanlıklar, yıllarca saklandıktan sonra gün ışığına çıkan sarsıcı sırlar, taşkın öfkeler, insanın yüreğini yakıp kavuran aşklar anlatılmaktadır. Güzelliği ile herkesin başını döndüren Gazel'de bu mahallede annesi Fazilet ile birlikte oturmaktadır. Ancak Gazel ile annesi Fazilet sürekli didişmektedir. 

Çünkü Fazilet kızını kaportacı çırağı Sadi'ye değil zengin birine vermek istemektedir. Gazel ise dik başlı dediğim dediktir. Annesinin tüm engellemelerine rağmen Sadi ile görüşmektedir. Kaportacı Arif ustanın yanında çalışan Sadi ise tüm kalbi ile Gazel'i sevmektedir. Onunla evlenebilmek için gece gündüz çalışıp para biriktirmektedir. Fakat o da bu işte çalışarak Gazel'i rahat ettirecek ortak bir yaşam kuramayacaklarının farkındadır.

Üstelik Sadi'nin annesi Saliha'da Gazel'i gelin olarak istememektedir. Sadi ve gazel'in aşkı engellerle doludur. Üstelik, mahalledeki bir çok evin sahibi olan ve esnafı haraca bağlayan Kadavra Süleyman kara bir gölge gibi Gazel'le Sadi'nin arasına girmektedir. Kadavra mahalledeki tüm kötülüklerin kaynağıdır. Adamları ile Estağfurullah Yokuşu'ndakilere kan kusturmaktadır. Kadavra'nın en yakın adamı Yasin'nin gözü Gazel'dedir ve ona yaklaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmamaktadır. Sadi'nin dostu Zeynel ise Kadavra'nın evindeki Gümüş'e sevdalıdır.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Kumral Pakel
Öykü : Gamze Özer, Özgür Evren Heptürk
Senaryo : Gamze Özer, Mahinur Ergun
Müzik : Cihan Okan
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Drama

 

OYUNCULAR

Gazel ....... Hande Ataizi
Sadi ....... Yiğit Özşener
Kadavra Süleyman ....... Ümit Acar
Arif ....... Cüneyt Türel
Fazilet ....... Hümeyra
Yasin ....... Umut Karadağ
Gümüş ....... Nehir Erdoğan, Evrim Solmaz
Zeynel ....... Berke Üzrek
Osman ....... Bülent Polat
Ülfet ....... Zen Aslı Yentur
Mualla ....... Ayten Uncuoğlu
Talip ....... Turan Özdemir
Sümbül ....... Arzu Batuğ
Bonbon Kemal ....... Ömer Genç
Saliha ....... Nazan Ayas
Günseli ....... Gülenay Kalkan
İhsan ....... Suavi Eren

Eyvah Kızım Büyüdü

34 bölüm olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan, yönetmenliğini Ünal Küpeli, Filiz Kaynak ve Bülent Özdural'ın yaptığı, senaryosunu Tayfun Güneyer'in yazdığı dizi, Eyvah Babam dizisinin devamı niteliğinde çekilmiştir. Bir kaç değişiklik dışında dizinin kadrosu aynıdır. Sitcom türünde milyonları ekrana çeken başarılı bir dizidir.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Filiz Kaynak, Bülent Özdural
Öykü – Senaryo : Tayfun Güneyer
Müzik : Güliz Asyalı
Yayın Kanalı : Kanal D 
Türü : Komedi Drama


OYUNCULAR
Sedat ....... Haluk Bilginer
Ece ....... Yıldız Asyalı
Berna ....... Nergis Kumbasar
Altay ....... Arda Kural
Tahir Hoca  ....... Alp Öyken
Arzu ....... Nesrin İşçi
Latife ....... Uğur Kıvılcım
Vedat ....... Hakan Altuntaş
Şaziye ....... Gül Onat
Hürmet ....... Zeyno Gönenç
Roza ....... Şebnem Dönmez
Suavi ....... Bülent Çarıkçı
Kapıcı ....... Ali Türkoğlu
Vehbi ....... Cengiz Varol 

Bayanlar Baylar

13 Bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Birbirleriyle karşılıklı evlerde yaşayan üç kadın ve üç erkek... Üstelik hepsi birbirlerinden boşanmış! 

Gözler sürekli karşı dairede! Aşk, nefret, dayak, sevgi, yemek, oyunlar, entrikalar, hesaplaşmalar, kıskançlıklar, duygusal anlar, bayanlar,baylar... Çarpan kapılar ve darmadağın olan durumlarla dolu, dünyanın en düzenli curcunası.!

Yapım : D PRODUCTIONS
Öykü – Senaryo : Gani Müjde
Yönetmen : Erdoğan Engin
Müzik : Fikret Alper
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Sit-Com Komedi

OYUNCULAR
Şahane ....... Hande Ataizi, Emine Ün
Ozan ....... Yavuz Bingöl
Lale ....... Aşkın Nur Yengi
Melih ....... Oktay Kaynarca
Zakkum ....... Günay Karaca
Seracettin ....... Sümer Tilmaç
Veresiye ....... Nükhet Duru
Cemile ....... Özlem Yıldız
Zambo ....... Mansur Ark
Hamiyet ....... Belma Canciğer

 

Karaoğlan

9 bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır. 

Bu dizi aynı zamanda kostüm ve dekor uyarlamada en iyi dönem dizisi olma özelliğine de sahiptir. 

Bu dizide 1200'lü yıllarda Orta Asya'da yaşamış ve babası Baybora ile birlikte, haksızlığa, zulme başkaldıran; güçsüzün ve yoksulun hakkını korumak yolundaki yiğitliği dillerden dillere dolaşan ve efsanesi günümüze dek gelen "Karaoğlan" lakaplı Uygur Türk'ünün hayatı anlatılmıştır. 

Karaoğlan, henüz kundakta bebekken annesi Ecem Sultan, Kaşgarlı Gurhan adında zalim bir bey tarafından öldürülür. Babası Baybora'da zindana atılır. Karaoğlan'ı Cengiz Han'a savaşçı yetiştiren Baysungar'a emanet ederler. Baysungar tarafından çok iyi bir şekilde yetiştirilen Karaoğlan, her ikisi de komik birer karakter olan Çalık ve Balaban ve tam bir baş belası olan sevgilisi Bayırgülü ile birlikte annesinin intikamını almak için Kaşgarlı Gurhan'nın peşine düşer. Fakat Kaşgarlıya ulaşmak hiç de kolay değildir. Çünkü doğaüstü güçlere sahip olan kötülükler kraliçesi Zenka, her defasında Kaşgarlı'yı Karaoğlan'nın elinden kurtarır. Bu yüzden de dizinin her bölümünde Karaoğlan ve arkadaşları farklı bir serüven'e atılırlar.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Abdullah Oğuz, Cem Akyoldaş, Erdoğan Engin, Çetin İnanç
Öykü : Suat Yalaz
Senaryo : Ahmet Yurdakul
Müzik : Cem Erman, Tolga Kılıç  
Yayın Kanalı : Kanal D 
Türü : Dönem hikayesi

OYUNCULAR
Karaoğlan ....... Kaan Urgancıoğlu
Baybora ....... Serdar Gökhan
Ece Sultan ....... Şevval Sam
Kaşgarlı Gurhan ....... Mehmet Akif Asmaz
Zenka ....... Özlem Tekin
Bayırgülü ....... Tuba Ünsal
Balaban ....... Sümer Tilmaç
Çalık ....... İştar Gökseven
Camoka ....... Hasan Yalnızoğlu
Hancı ....... Haldun Boysan
Ceren ....... Sinemis Candemir
Kutulmuş ....... Kenan Bal
Ülger ....... İpek Tanrıyar

Tam Pansiyon

6 bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Adada birbirlerine komşu olan iki rakip pansiyonun ve onların işletmecilerinin hikayesini anlatır. Pansiyonlar, boşanmış bir çift olan Osman (Burak Sergen) ve Sermin'e (Nergis Kumbasar) aittir. İkisi de adada doğup büyümüş ve büyük bir aşkla evlenmişlerdir. Ancak tamamen zıt karakterlere sahip olan Sermin ve Osman'ın evliliği, Osman'ın üst üste yaşadığı ticari başarısızlıklar ve her ikisinin de keçi kadar inatçı olmaları nedeniyle hüsranla sonuçlanır, boşanırlar. Üstelik iki kere... Ve ikinci boşanmalarının ardından da rakip pansiyonları işletmeye başlarlar.

Osman ve Sermin'in evliliklerinden üç çocukları olmuştur: Ege, Ada ve Barış. Çocukların velayetleri annelerindedir. Annelerinin ve babalarının ezeli rekabetlerinde ise çocuklar genel olarak annelerine yardım etmektedirler. Osman'a ise Sermin'in erkek kardeşi Çarli Selçuk ve Türkiye'nin tek pansiyon müdürü Erdal yardım etmektedir. Sermin'in annesi Leman Hanım ve Osman'ın babası Süleyman Bey arasında gençlik yıllarında yaşanan eski bir aşk, hikayeye başka tatlar da katmıştır. Süleyman Bey belki de tek dostu olan keçisiyle Osman'ın "Hotel California" adını taktığı ama adılyla pek de münasebeti bulunmayan pansiyonun bahçesinde yaşamaktadır. Leman Hanım ise kızıyla oturmakta ve mümkün olan her şeye ve herkese karışmaktadır.

Bu kıyasıya rekabet içinde iki pansiyonun işletmecileri birbirlerinden müşteri çalmak için ellerinden geleni ardlarına koymasalar da, birbirlerine karşı öfke nöbetlerine tutulsalar da aslında hala ikisi de birbirlerine aşıktırlar.

Yapım : D PRODUCTIONS
Senaryo : Fethi Kantarcı, Saygın Delibaş
Yönetmen : Ümmü Burhan
Müzik : Alp Yenier
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Yazlık Komedi Drama


OYUNCULAR

Osman ....... Burak Sergen
Sermin ....... Nergis Kumbasar
Erdal ....... Ahmet Saraçoğlu
Ada ....... Melike Emiroğlu
Ege ....... Caner Özyurtlu
Barış ....... Alican Kargın
Süleyman ....... Sezai Altekin
Leman ....... Esin Eden
Çarli ....... Fırat Doğruloğlu
Paşam ....... Deniz Güngören
Şahin ....... Hüseyin Avni Danyal
Pars ....... Berke Üzrek

Tadımız Kaçmasın

ASIL, TADLARI NASIL KAÇMASIN….. 

OĞLUNA HASTALIK DERECESİNDE DÜŞKÜN BİR ANNE .. Mukaddes Hanım BİRBİRİNDEN SORUNLU BİRİ KIZ DİĞERİ ERKEK İKİ KARDEŞ… Rüya Ve Haşmet

SÜREKLİ KARISI İLE ÇEKİŞME HALİNDE OLAN ZOR BİR BABA… Osman Bey 

VE HEPSİ BİR ARADA AİLENİN EN KÜÇÜK OĞLU OKTAY’IN VE YENİ KURDUĞU AİLESİNİN HAYATLARINI CEHENME ÇEVİRİRLER… ORTASINA

Kısaca konusu:

Kahramanımız Oktay; bir yanda, genç ve güzel karısı ile oğlu Barış’ın başındaki bir aile reisi; diğer yanda, annesinin babasının kız ve erkek kardeşinin kuzusu, koca bir bebek… Ne ailesinden ne de anne ve babasından vazgeçebiliyor. Kısacası ne onlarla ne de onlarsız olmuyor.

Uyumlu ailesinin yapıtaşı olan Mukaddes Hanımla Osman Bey’in Evlilikleri üç meyve verir; onlar da bu meyvelerden birine Rüya birine Ruhi birine de Oktay adını koyarlar. Rüya, ailenin en aklı bir karış hava da olan üyesidir. Deli dolu ve gezip tozmaya çok meraklı olmasının yanı sıra bir o kadar da sevimlidir.

Ruhi, geçkin yaşına rağmen hala bekardır üstelik ailesi ile birlikte oturmaktadır. Bir firmada güvenlik görevlisi olarak çalışan Ruhi, annesinin Oktay’a düşkünlüğünü bildiği için sürekli onula çekişme halindedir.

Oktay,… İşte O, annesinin bir tanesidir. Kimselere veremez, kıyamaz, sakınır biricik oğlunu Mukaddes Hanım. Kimseleri oğluna layık bulmaz, gelin adaylarını delirtir. Ancak yine de oğlunu evde tutmayı başaramaz. Biricik oğlu Eda’ya aşık olup onunla evlenerek yuvadan uçmayı başarır.Tüm çabalarına rağmen evlenmelerine mani olamayan Mukaddes Hanım başka bir strateji geliştirerek ailece oğlunun evine yerleşirler.

Önceleri bir süreliğine diye ikna edilmiş olan Eda, bir de bebek dünyaya getirince ikna süresi her seferinde bulunana yeni bahanelerle uzatılır.

Bir haber kanalında spor yorumcusu olarak çalışan ve her an evde bulunamayan Oktay için hava hoştur; ancak doğumla birlikte çalışma hayatına ara veren Eda’nın ise sabrı sonunda tükenir artık.

Eda, evliliklerini kurtarmak için güç de olsa Oktay’ı taşınmaya ikna eder .

Nihayet evler ayrılır, Oktay ve özellikle Eda muradına erer. Sonunda oğullarıyla birlikte yepyeni bir yuvaya kavuşmuşlardır. Ancak onları büyük bir sürpriz beklemektedir. Karacan ailesi, Oktay’ın hasretine dayanamayıp aynı binada bir üst kata taşınır. Mukaddes’inden Osman’ına, Rüya’sından Ruhi’sine kadar; maaile yine Eda’nin istediği sakin hayatı alt üst etmeyi başarırlar.

Anne Mukaddes hanımın amansız sortileri; Baba Osman’ın olağanüstü tasarrufçu, handiyse pinti ruhu; Rüya ve Rüya’nın benzersiz flörtleri; Ruhi’nin akılalmazlıkları, kendi halinde bir aile kurmayı hayal eden ;Oktay ve Eda’nın düştüğü durumlar “Tadımız Kaçmasın”ın en önemli kahkaha unsurları. Tadımız Kaçmasın 10 bölüm olarak Kanal D’de yayınlandı.

Yapım : D PRODUCTIONS
Senaryo : Saygın Delibaş, Fethi Kantarcı, Erkan Önder, Erol Hızarcı 
Yönetmen : Levent Demirkale
Müzik : Ragga Oktay
Yayın Kanalı : KANAL D 
Türü : Sit-Com


OYUNCULAR
Oktay ....... Ragga Oktay
Eda ....... Rojda Demirer
Mukaddes ....... Göksel Kortay
Osman ....... Ayberk Atilla
Haşmet ....... Kerem Atabeyğlu
Rüya ....... Melike Emiroğlu
Barış ....... Berk Yarıcı

 

Dayı

BİRBİRİNDEN CADI DÖRT ABLA.... 

TOPLAM 9 AFACAN YEĞEN...

HER BİRİ ŞEYTANA PABUCU TERS GİYDİREN CİNSTEN...

KISACASI ALİ, YANİ “DAYI” ’NIN HALİ HARAP!

Ali bir gazetede karikatürist olarak çalışmaktadır. Çizdiği karakter "Dayı" da kendi yaşamını anlatmaktadır. Ali'nin dört ablası ve dokuz tane yeğeni vardır. En küçük erkek kardeş olması onun için bazen avantaj çoğu zaman da dezavantaj olacaktır. Dört ablası da birbirinden farklı hayatlar yaşamakta ancak herhangi bir sorunları olduğunda ortak adres olarak Ali'nin kapısını çalmaktadırlar. 

Yeğenleri de Ali'nin hayatında önemli bir yer tutar. Dayıları hepsini çok sever hatta onların problemlerinin de tek çözüm kaynağı Ali'dir. Adeta anneleridir. Ali'nin en yakın arkadaşı Nuri bir hamburgercide çalışmakta bunun dışında geçirdiği tüm zamanını kızlara ve hamburgerlere ayırmaktadır. Kız tavlamak için her zaman farklı yolları dener ve her seferinde çıkmazın içine girer. Ali'nin işi daha da zordur. Dört ablası da durmadan evlenmesi için başının etini yerler. 

Bir kız arkadaş bulduğunda ise ne yapıp edip Ali'yi rezil ederler (onu mahcup edecek çocukluk anılarını anlatmakla başlarlar işe...) 

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Ferhan Akgün
Öykü – Senaryo : Tayfun Güneyer
Müzik : MD Productions
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Sit-Com Komedi

OYUNCULAR
Ali ....... Selim Erdoğan
Nilgün ....... Asuman Damak
Nuri ....... Nemci Yapıcı
Muazzez ....... Ayşen Gruda
Binali ....... Köksal Engür
Zerrin ....... Buket Dereoğlu
Aylin ....... Devin Çınar
Belgin ....... Ezgim Kılınç
Yılmaz ....... Ümit Çırak
Turgut ....... Özgür Özgülgün
Cevdet ....... Kemal Okur
Mert ....... Onur Özcan
Efe ....... Raffaele Cedolini
Ege ....... Ahmet Şengüler
Ebru ....... Ece Akseven
Merve ....... Yağmur Dilan Bozacı
Simge ....... Ceren Moray
Selin ....... Kardelen Sevim
Özge ....... Begüm Öner
Can ....... İdris Çelebi

 

Büyümüş de Küçülmüş

9 Bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Tarcan 50 yaşlarında babadan kalma bir eczacı. Tarcan biraz içine kapanık, Daha çok bilimle kimya, simya olayları ile ilgilenen bir tip. Üniversitede okurken tanıştığı ilk aşkı tarafından bir doktora tercih edildiği için kadınlardan nefret ediyor ve onlardan olabildiğince uzak duruyor. Ancak bu durum Tarcan'ın eczanesinin bulunduğu mahalledeki 23 yaşındaki Şebnem'i görmesiyle değişiyor. Duyguları alt üst olan Tarcan, Şebnem'e sırılsıklam aşık oluyor. Fakat aralarında 20 yaş fark var. Tarcan bundan sonraki hayatını aradaki bu yirmi yaşı kapatmaya adıyor ve babasından kalan formül defterini kullanarak kendini gençleştirmek için deneylere başlıyor. Kısmen başarılı da oluyor. Ancak kafasındaki hesaplar deneye uymuyor ve geliştirdiği iksiri içince Şebnem kendisinden 14 yaş büyük oluyor.

Yani Tarcan, iksiri içince dokuz yaşındaki afacan'a dönüşüyor. Tarcan çok büyük bir hata yaptığını anlıyor anlamasına ama iş işten geçiyor. Çünkü, Tarcan'ın ne zaman afacan, afacan'ın ne zaman yeniden Tarcan olacağı belli değil. Bu gizemli dönüşüm hiç beklenmedik anlarda sürpriz bir şekilde ortaya çıkıyor. Hem Tarcan hem de afacan zor ve bir o kadar da kahkaha yaşıyor.

Yapım : D PRODUCTIONS
Senaryo : Saygın Delibaş, Fethi Kantarcı
Öykü : Kubilay Zerener
Müzik : Temel Zümrüt
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Sit-com komedi

OYUNCULAR 
Tarcan ....... Mehmet Ali Erbil
Şebnem ....... Melisa Sözen
Reyhan ....... Nilgün Belgün
Şükran ....... İlkay Saran
Maksut ....... Taner Ergör
Nazlı ....... Pamela Spence
Kamuran ....... Sevinç Aktansel
Ruhi ....... Misak Toros
Efekan ....... Arda Esen
Afacan ....... Kerem Altaylar

Ah be İstanbul

Dört bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Genç, ünlü ve yetenekli bir futbolcunun, Erzincanlı ailesini zorunlu olarak daha iyi bir hayat için İstanbul'a getirişini ve bu ailenin rahat yaşamın rüzgarına kapılıp umutlarını, düş kırıklıklarını, zaferlerini, felaketlerini, birkaç kurban vererek parçalanmanın eşiğine kadar gelip yeniden bir araya gelmelerini ve her şeye rağmen ayakta kalabilmelerini anlatan bir dramadır.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Nesli Çölgeçen, Abdullah Oğuz
Öykü : Senay Ülkü, Sulhi Dölek, Suna Dölek
Senaryo : Sulhi Dölek
Müzik :  Murat Hasarı, Fikret Alper
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Dram

OYUNCULAR :
Metin....... Yavuz Bingöl
Zümrüt....... İpek Tuzcuoğlu
Emir....... Alpay Kemal Atalan
Naime....... Emel Göksu
Besim....... Yıldırım Şimşek
Eşref....... Levent Can
Yeter....... Fadik Sevin Atasoy
Esra....... Yasemin Ergene
Kerim....... Metin Belgin
Hamza....... Selahattin Taşdöğen
Nuriye....... Nihal Menzil

Seher Vakti

Başrollerinde Yeşim Salkım ve Uğur Polat'ın oynadığı, İdil Fırat, Berk Hakman, Begüm Birgören ve Tuluğ Çizgen'in de önemli rollerini üstlendiği "Seher Vakti" 11 bölüm olarak Kanal D’ de ekrana geldi. 

Tarsus'tan çok etkilenen Melike önce annesinin sözünü dinleyerek İstanbul'a dönmeye karar verir. Ancak uçağa binmeden önce kendisine miras kalan dükkanı görmeye gitmesi olayların seyrini ve hayatını, tahmin edemeyeceği şekilde değiştirir. 

Dükkanı gören Melike adete büyülenir ve Tarsus'ta kalmaya karar verir. Bu karar, Avni ve Müjde dışında tüm ev halkını sevindirir. İstanbul'a dönmeme kararı alan Melike, şehre, insanlara ve yeni ev yaşantısına alışmaya başlamıştır. Çarşının önde gelen ve sözü geçen isimleriyle tanışır ve kabul görür. 

Babalarının ölümüyle Ali ve Avni artık ortaktır. Aralarındaki gerginlik Avni'nin Ali'nin onayını almadan iş yapması, Ali'nin de bunu engellemesiyle had safhaya çıkar. 

Harani Ailesi için bir sevinçli haber daha vardır. Melike'nin dayısı Tarık hapisten çıkmıştır. Bu haber başta Cemile olmak üzere ev halkını telaşlı bir sevince boğar. Ailesi tarafından sevgi ve özlemle karşılanan Tarık babasını son bir defa göremediği için üzgündür. Çünkü babası ona da küskün ölmüştür. 

Melike ve Davut arasındaki duygusal yakınlaşma ise çevrelerindekilerin sorgular bakışları altında sessiz sedasız ilerlemektedir. 

Tarık'ın gelişi nedeniyle özenle hazırlanan akşam yemeği, gelen haberle iptal olur. Şehrin ileri gelenlerinden Sami ve Habib Avni,Tarık ve Kadir'i yemeğe çağırır. Ali ve Davut da yemeğe davetlidir. Tarafların birbirlerini görmekten dolayı yaşadığı şaşkınlık Melike'nin de gelişiyle had safhaya ulaşır. Zira Melike böyle bir toplantıya çağrılan ilk kadındır.

Toplantının amacı, Ömer ve Haydar'ın ölümünden önce varolan huzurun korunması, iki ailenin birbirlerine ve şehre karşı sorumlu davranması gerektiğini onlara hatırlatmaktır. Tarık yemeği, kendisinin bu tür ilişkilerin içinde olmadığını öne sürerek terk eder. Tatsız geçen yemekte gözler Melike ve Davut'un üzerindedir. 

Yemekten sonra Sabah'ı arayan Ali onu Tarsus'a çağırır. Seher vakti buluşan ikili arasında duygusal bir hesaplaşma yaşanır. Yıllar sonra Ali'yi görmek Sabah'ı altüst eder. Üstelik duydukları da onu hayal kırıklığına uğratır. 

Yapımını D PRODUCTIONS'nin üstlendiği, Proje Tasarımı Tomris Giritlioğlu'na ait olan, yönetmenliğini Çağatay Tosun'un yaptığı dizide, yaşanamamış kırık bir aşk öyküsü hasret ve umutla harmanlanarak anlatıldı.

 

Yapım :  D PRODUCTIONS
Proje Tasarım : Tomris Giritlioğlu
Yönetmen : Çağatay Tosun
Senaryo : Gül Dirican
Müzik : Hilmi Yarayıcı, Nail Yurtsever
Yayın Kanalı : Kanal D


OYUNCULAR
Sabah ……. Yeşim Salkım 
Ali ……. Uğur Polat 
Halide ……. İdil Fırat 
Davut ……. Berk Hakman 
Melike ……. Begüm Birgören 
Cemile ……. Tuluğ Çizgen 
Ani ……. Nurunisa Yıldırım
Avni ……. Hakan Boyav 
Tarık ……. Cem Bender 
Haydar ……. Tuncer Necmioğlu 
Ömer ……. Semih Sergen 

 

Ay Tutulması

13 Bölüm olarak yayınlanmıştır.

AYLA İLE ŞEBNEM : ONLAR BİR BÜTÜNÜN AYRILMAZ PARÇALARI; İKİZ KIZ KARDEŞLERDİ… ANCAK HAYAT ONLARI DOĞDUKLARI GÜN HİÇ BEKLENMEDİK BİR ŞEKİLDE BİRBİRLERİNDEN KOPARDI… KADER ONLARI 23 YIL SONRA TEKRAR KARŞILAŞTIRDIĞINDA İSE BİRİ DİĞERİNİN RAKİBİ HATTA CAN DÜŞMANIYDI ARTIK…

Evlilik dışı ikiz kızlarını dünyaya getiren Leyla daha baştan yenik başlamıştı verdiği hayat mücadelesine.   Kader mahkumu çaresiz kadına önce hastanede ikizlerden  birinin  doğum sırasında öldüğü söylendi,  diğerini de o terk etmek zorunda kaldı.  

Ancak pes etmedi Leyla 23 yıl sonra tekrar geri döndü kızı için… O Ayla’yı ararken zengin bir iş adamına evlatlık verilen kızı Şebnem de hayattaydı. Yıllar sonra anne ve kızlarının hayatı kesişmişti kesişmesine ama onlar bu gerçeğin farkında bile değildi. 

Şebnem ne kadar uysal ve kırılgansa Ayla bir o kadar hırslı, istediğini elde etmek için sınır tanımayan gözü yükseklerde bir genç kız idi.  Ayla, Şebnem’in öz babası zannettiği Şevket’in şirketinde çalışan yetenek vaad eden bir desinatördü. Üstelik kız kardeşler aynı adama aşıktı, Kenan’a… Fakat Şevket’in hem Ayla hem de kızı Şebnem için bambaşka planları vardı. 

Çocuklarının hasreti ile yüreği yanan bir anne onları bulmak için verdiği amansız mücadele… Birlikte büyümeleri, biri diğerinin  canına can katan yarısı olması gerekirken  birbirlerine rakip hatta düşman olan ikiz kardeşlerin hikayesi.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yapımcı : E. Ayşe Durmaz
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Senaryo : Sema Tensi, S. Aytül Tensi
Yönetmen : Feride Kaytan
Müzik : Cem Erman
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Dram
 

OYUNCULAR
Naz Elmas
Mesut Akusta
Nur Erkul
Kenan Ece
Laçin Ceylan
Tülay Günal
Tülin Oral
Mehmet Esen
Ogün Kaptanoğlu
Gamze Süneratay
İskender Bağcılar
Serdar Özer
Dicle Alkan
Tuğçe Ersoy
Güneş Hayat
Gaye Çankaya
Cihan Bıkmaz

 

Şarkılar Seni Söyler

10 bölüm olarak SHOW TV ekranlarında yayınlanmıştır.

30'lu yaşlarının başında olan Ayten Boralı, geçmişinden kaçarak yeni bir başlangıç yapmak için yeni bir mahalleye taşınır ve taşınması ile birlikte mahallede büyük bir curcuna yaşanır. 

Komşulara haber salınmış, bütün Boyacıköy sakinleri semtlerine taşınan bu gizemli kadını merakla izlemişlerdir. Yaşadığı büyük acıları geride bırakmak isteyen Ayten, Boyacıköy'de her şeye sıfırdan başlamak için kolları sıvar, ancak mahalleli tek başına yaşayan bu güzel kadının nereden geldiğini, kimden kaçtığını merak etmektedir. Kimi zaman aşırıya kaçan bu merak yeni beladan uzak bir hayata başlamak isteyen Ayten'in işini zorlaştırmaktadır. Hakkında hiçbir şey bilmedikleri bu gizemli kadın, Ayten'in gelişi başta kapı komşuları 16 yaşındaki Ferhat olmak üzere herkesin hayatını değiştirir. Ayten sırlarla dolu güzelliği ile sadece mahalledeki gençlerin gönlünü fethetmekle kalmaz, ağır abi taksi şoförü Yavuz'unda aklını başından alır. 

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Mesude ERARSLAN
Senaryo : Selçuk AKMAN
Müzik : Fikret ALPER
Yayın Kanalı : Show TV
Türü : Drama

OYUNCULAR
Ayten ....... Deniz Akkaya
Yavuz ....... Kerem Alışık
Ferhat ....... Sezgi Mengi
Tarık ....... Ahmet Uz
Fahri ....... Hakan Ka
İkbal ....... Bedia Ener
Cevdet ....... Nezih Tuncay
Semahat ....... Sevinç Aktansel
Fatoş ....... Melisa Sözen
Rıza ....... Umut Demirdelen
Zehra ....... Özlem Savaş
Hürmet ....... Türkan Kılıç
Müge ....... Dilşad Bozyiğit
Sinan ....... Sermiyan Midyat
İhsan ....... Oğuz Oktay
Hayri ....... Kemal Topal

 

90-60-90

5 bölüm olarak ATV ekranlarında yayınlanmıştır.

Her zaman yakından takip edilen taşbebeklerin dünyası bu kez dizi film halinde seyirciyle buluşmuştur. Aşklar, ihanetler, yasak ilişkiler, entrikalar, sıcak saatler, ölümler, tek gecelik ilişkiler, büyük paralar, hırslar, pişmanlıklar, dönüşü olmayan kararlar, oynanan tehlikeli oyunlar, eğlence dünyası, tek olma savaşı, en iyiler ve yeniler.

Kimi genç kızların uğruna evini ve ailesini terk ettiği bu yaşamın gerçeklerini ele alan bir hikaye…

 

Yapım : D PRODUCTIONS
Senaryo : Özgür Evren Heptürk, Gamze Özer, Deren Şekerciler
Yönetmen : Abdullah Oğuz
Müzik : Fikret Alper
Yayın Kanalı : ATV
Türü : Drama

 

OYUNCULAR

Burcu ....... Selin Demiratar
Deniz ....... Nurgül Yeşilçay
Rana ....... İdil Fırat
Oğuz .......
Murat Prosçiler
Nejat ....... Murat Mısırlı
Melis ....... Güzide Duran
Sedat ....... Devrim SALTOĞLU
Esin ....... Ahu YAĞTU
Didem ....... Doğa BEKLERİZ
Serra ....... Yeşim ÇETİN
Ozi ....... Tolga ÜSTÜNER
Belgin ....... Burçak IŞIMER
Ünsal ....... Suavi EREN
Figen ....... Ebru GÜZEL
Arda ....... Murat BAŞOĞLU
Sarp ....... Şenol İPEK
Harun ....... Cem ÖZER

 

Şüphe

 

‘’Kanal D ekranlarında  6 bölüm  yayınlanan ve başrollerinde; Selin Demiratar, İsmail Hacıoğlu, Serkan Altunorak, Uğur Karabulut, Güngör Bayrak, Burcu Kutluk, Müge Boz ve Burhan Öçal’ın oynadıkları, Şafak Pekdemir, Adnan Biricik, Mahmut Gökgöz, Nusret Şenay, Zeynep Kumral, Durukan Çelikkaya, Ebru Ojen Şahin, Sevinç Kumaş, Begüm Benian ve Selçuk Özdoğan’ın da önemli rollerini üstlendikleri “Şüphe” dizisi 6 bölüm olarak   ekranlara geldi.

Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı, senaryosunu Zülküf Yücel’in kaleme aldığı, yapımcılığını da Elif Ayşe Durmaz’ın yaptığıŞüphe”, pırıltılı dünyaların ardındaki karanlığı ve herkesin içinde olduğu gizli hesaplaşmaları konu ediniyordu.’’

Yapım : DTV
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Yapımcı : Elif Ayşe Durmaz
Senaryo : Zülküf Yücel
Yönetmen : Abdullah Oğuz
Yayın Kanalı : Kanal D

 

OYUNCULAR

Selin Demiratar ....... İpek Beyaz 
İsmail Hacıoğlu ....... Aziz Kutlu 
Serkan Altunorak ....... Tarık Kutlu 
Uğur Karabulut ....... Cüneyt Yörük 
Cavidan Kutlu ....... Güngör Bayrak  
Serap Kutlu ....... Burcu Kutluk 
Meltem Kutlu ....... Müge Boz
Necdet Demircan .......  Burhan Öçal 
Aslı Demircan ....... Şafak Pekdemir 
Av.Hakkı Özcan .......  Adnan Biricik 
Salih Yörük ....... Mahmut Gökgöz 
Hikmet Beyaz ....... Nusret Şenay 
Yeşim ....... Zeynep Kumral 
Burak Yörük ....... Durukan Çelikkaya 
Zöhre ....... Ebru Ojen Şahin
Ayça ....... Sevinç Kumaş 
Fatma ....... Begüm Benian 
Sedat Kutlu ....... Selçuk Özdoğan 

 

Dünya Varmış

7 bölüm olarak ATV ekranlarında yayınlanmıştır.

Senaryo adaptasyonunu tiyatro oyuncusu olarak tanıdığımız Levent Kazak gerçekleştirmiştir.  

1996 yılından beri, ABD' de NBC televizyonunda yayınlanan ve büyük ilgi gören bu komedi dizisi yayınlandığı yıllar içinde en iyi komedi, en iyi oyuncu dalında pek çok ödül almıştır. D PRODUCTIONS International tarafından ülkemize adaptasyonu yapılan sit-com komedi'nin konusu kısaca şöyle; dünya dışı yaratıklar dünyamıza gelir ve insan kılığına girerek insanlar hakkında her türlü bilgiyi toplamaya başlarlar. Ancak onların gezegeninde kadın ve erkek cinsi yoktur.

Bizim için normal olan her şey; aşk, politika, cinsellik, duygular, kadın-erkek, ilişkiler vs. onları şok etmektedir. Onların gözüyle içinde yaşadığımız dünyanın ve de olayların hiçde normal olmadığını görürüz. Dünya Varmış bu olaylardan doğan durum komedisi.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Tarkan Karlıdağ
Öykü : 3rd Rock from The Sun (Adaptasyonu)
Senaryo Uyarlama : Levent Kazak
Müzik : Fikret Alper
Yayın Kanalı : ATV
Türü : Sit-Com Komedi

OYUNCULAR
Türkan ....... Nurseli İdiz
Metin ....... Cevdet Arıcılar
Çetin ....... Ozan Güven
Madam Anita ....... Suna Keskin
Hülya ....... İnci Türkay
Resmiye ....... Selin Türkoğlu
Can ....... Serhan Arslan
Leyla ....... Simge Selçuk

 

Yalan Dünya

Çarşamba 23:00
Kanal D

YİNE ÇOK GÜLDÜRECEK YENİ KATILAN KARATERLERLE YİNE ÇOK EĞLENDİRECEK. YALAN DÜNYA KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR


Yazın sona ermesiyle, Cihangir sakinleri semtlerine geri dönmüştür. Kocabaşlar, Antakya’dan, Denizler Çeşmeden dönerler. Düğünden kaçtığı için abisi tarafından yaz boyunca Büyükada’ya gönderilen Nurhayat, gelir gelmez Emir’le buluşur. İkili herkesten gizli aşklarını yürütmeye çalışırlar. Deniz ve Rıza’nın da Nurhayat’lardan farkı yoktur. Kocabaşlardan sır gibi sakladıkları ilişkileri tam gaz devam ederler. 17 Bin TL’lik kredi kartı borcu nedeniyle evine haciz gelen Zerrin bunalımdadır. Hamile olan Gülistan ve Kocabaşlar vakit kaybetmeden doğum için hazırlıklara başlarlar. Bu hazırlıklara her ne kadar istenmese de Vasfiye’de sivri dili ile dahil olur. Kocabaşları bekleyen esas sürpriz ise yan dairede yaşanır.  Deniz’in anne ve babası İzmir’den onlarda kalmaya gelir. Çiğdem ve Timur Alsancak çiftti gelir gelmez, yan komşuları ile tanışmakta gecikmezler. İki tarafında çok farklı kültürden geldikleri ve büyük sürtüşmelerin yaşanacağı daha ilk dakikadan belli olur. Bu durum ilişkilerini her iki taraftan da gizli yürütmeye çalışan Deniz ile Rıza’yı daha da strese sokar. Saat başı aşeren Gülistan, Selahattin’e dünyayı dar ederken Tülay’ın ise bu hamilelikten haberi yoktur.  Hem Gülistan’ın isteklerine yetişmeye hem de Tülay’la görüşmeye çalışan  Selahattin helak olur. Yıllardır gizlediği yasak aşkı her an ortaya çıkma tehlikesi ile karşı karşıyadır. İlginin doğacak bebeğe kaymasını fırsat bilen Orçun ise Eylem ile gizli kapaklı işler çevirmeye daha rahat devam eder. Deniz ve Rıza ise aileler arasında ateşkesi sağlayıp ilişkilerine resmiyet kazandırmanın peşine düşerler. Ancak bu iş onların sandığından da zordur. Çünkü terastaki her karşılaşma bir krize dönüşürken Vasfiye’nin Timur’a asılması işlerin daha da karışmasına neden olur.

Cihangir’in göbeğinde, yan yana, hatta aynı terasta bir arada yaşamaya mahkum Türkiye’nin iki uç hayat tarzından gelen iki farklı aile için her gün ayrı bir hikaye,  kavgaların, çatışmaların, sırların, arkadaşlık ve aşkların da yaşanacağı ayrı bir macera kısaca kaldığı yerden tüm hızı ile devam ediyor.  

Yalan Dünya dizisinin son bölümünü izlemek için tıklayınız.

Yapım Şirketi : D Yapım                                                                                               
Yapımcı :
E. Ayşe Durmaz                                                   
Yönetmen :
Jale Atabey                                                                        
Senaryo :
Gülse Birsel                                                                                   
Uygulayıcı Yapımcı
: Ahmet Kayımtu                                                                 
Görüntü Yönetmeni
: İsmail Aydın
Sanat Yönetmeni : Görsel Evren
Jenerik Müziği Söz & Beste : Nil Karaibrahimgil
Jenerik Müziği Düzenleme Mehmet Erdem

Oyuncular:
Altan Erkekli (Şehmuz), Füsun Demirel (Servet), Olgun Şimşek (Selahattin), Rutkay Aziz (Timur), Beyazıt Öztürk (Rıza), Gülse Birsel (Deniz), Hasibe Eren (Gülistan), Sarp Apak (Emir), Öner Erkan (Bora), Bartu Küçükçağlayan (Orçun), Ömür Arpacı (Reis), İrem Sak (Tülay), Gupse Özay(Nurhayat), Okan Çabalar (Bünyamin), Derya Karadaş (Zerrin), Gonca Vuslateri (Eylem / Vasfiye), Nurseli İdiz (Nursel), Cihat Tamer (Yıldırım), Seda Fettahoğlu (Asiye), Necip Memili (Cumali), Haki Biçici (Görkem) ve Gönül Ülkü (Afife)

 

90. BÖLÜM

Yayın Tarihi :
19 Kasım Çarşamba, 2014
Yayın Saati  : 23:00 

DENİZ, BABA KRİZİ YAŞIYOR

Kanal D’nin sevilen komedi dizisi “Yalan Dünya”, bu akşam da kahkaha dolu bir bölümle ekrana geliyor. Dizinin bu bölümünde; babası Timur’un yanında Şehmuz’a baba diyemeyen Deniz’i zor günler bekliyor.

Kocabaş Ailesi’nin kadınlarını yemeklerle tavlayan Deniz, Şehmuz’un da gönlüne yapmak için bir fikir ararken öneri Rıza’dan gelir. Nişanlısının aklına uyan Deniz de, Şehmuz’a amca yerine baba demeye başlar. Ancak, İzmir’den dönmesini beklemediği babası Timur’un ani gelişi ortalığın karışmasına neden olur. Timur’un yanında Şehmuz’a baba diyemeyen Deniz’i zor günler bekler. Üstelik bu durumu fark eden Vasfiye de, Deniz’i n hayatını daha da zorlaştırmak için seferber olur. Askerlikten yırtmaya çalışan Orçun yeniden okula döner. Puanın ancak Ebelik ve Hemşirelik Yüksek Okulunu tutması ailede dehşetle karşılanır. Fakat etrafı güzel kızlarla dolu olan Orçun ise bu durumdan oldukça memnundur. Yalan Kafe’de zenci bir kızın yüksek ateşle bayılması ebola krizine neden olur. Kızla temas eden Tülay ve Bünyamin kendilerini karantinaya alırlar. Zerrin ise hastanede bıraktıkları zenci kızın peşine düşer. Tülay’ın ebola olduğunu düşünen Selahattin, ondan bucak bucak kaçarken Zerrin’in oyununa gelir. Bodrum’daki inşaatın ruhsatını için haber bekleyen Kocabaşlar’ı Ankara’dan aradığına ikna eden Zerrin, onlardan 20 bin TL ister. Kıskandığı için Orçun’u hemşirelik okulundan vazgeçirmeye çalışan Eylem ise, sonunda onu bölümden soğutmanın bir yolunu bulur.


Önceki bölüm özetleri için tıklayınız.

Bölüm fotoğrafları için tıklayınız.

Keşanlı Ali Destanı

İstanbul 1959.. Hikayemiz Sineklidağ isimli bir kenar mahallede geçer.  Keşanlı Ali, anasıyla yaşayan bir delikanlıdır.  Çocukluktan sevdalı olduğu Zilha da dayısıyla bir başına yaşar.  Zilha da Ali’ye sevdalıdır ama kader onları bir türlü bir araya getirmez. 

Ali askerden dönüp Zilha’yı dayısından isteyince, Zilha’nın üçkağıtçı dayısı Çamur İhsan ondan yüklüce bir başlık parası ister.  Ali, Zilha’yla birlikte olabilmesi için gerekli olan parayı kazanmanın yollarını arar.  Zilha’ya talip olan Sipsi’nin ise Çamur İhsan ile arası iyidir.  Sipsi mahalledeki ManyakCafer, Çakal Rüstem ve Teke Kazım’ın çeteleşmesinin de göbeğinde olan, onlara yakın bir isimdir.  Sipsi tarafından planlanıp Manyak Cafer’e yaptırılan cinayet bir şekilde Ali’nin üzerine kalır.  Üstelik öldürülen kişi Ali’den asla ödeyemeyeceği miktarda başlık parası isteyen Zilha’nın dayısı Çamur İhsan’dır.  Böylece katilin Ali olduğu yönündeki şüpheler güçlenir ve Ali suçsuz yere hapse girer.

Hapisteyken sesini yükseltmedikçe ezildiğini tecrübe eden Ali, insanların etraflarındakileri ezerek saygınlık kazandığını fark eder ve kendisine yapılan haksızlıklara bir son verip yeni bir kişilik kazanır.  Ali artık anlı şanlı Keşanlı Ali’dir.  Namı hapishaneden mahalleye kadar yürümüştür.  Mahalledeki haksızlıklara, zulme karşı bir kahraman arayışında olan halk onun hapishaneden çıkışını beklemektedir.  Afla kurtulan Ali’nin mahalleye gelişi herkesin umudu olmuştur. Ali artık eskisi gibi değildir.  Karşısında halktan sürekli haraç kesen Çakal Rüstem ile Teke Kazım vardır.  Diğer yanda da dayısının katiline sevdalı Zilha’sı. Ali Sineklidağ’da yeni bir düzen kurmaya çalışırken sevdiğini kendine inandırabilecek midir?  Eski günlerdeki naif aşkına kavuşabilecek midir?  

 

Keşanlı Ali Destanı dizisinin son bölümünü izlemek için tıklayınız.

 

Yapım Şirketi : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : E. Ayşe Durmaz
Genel Koordinatör : Özge Şen
Yönetmen : Çağan Irmak
Yazan :  Haldun Taner
Senaryo : Özen Yula, Özlem Havuzlu
Uygulayıcı Yapımcı : Emel Sakarya
Özgün Müzik: ARIA (Bora Eboğlu, Cengiz Onural, Cenk Erdoğan, Ceyda Pirali)
Müzik: Yalçın Tura 
Görüntü Yönetmeni: Selahattin Sancaklı
Sanat Yönetmeni : Murat Güney
Plato Dekor Uygulama : Hakan Yarkın
Kostüm Tasarım : Nesrin Ayaz


OYUNCULAR :

Keşanlı Ali ....... Nejat İşler
Zilha ....... Belçim Bilgin
Hasibe ....... Hale Akınlı
Şerif Abla ....... Mihriban Er
İzmarit Nuri ....... Şamil Kafkas
Sipsi Selim ....... Tuğrul Tülek
Fehime ....... Algı Eke
Suzan ....... Selin İşcan
Teke Kazım ....... Ayberk Pekcan
Fadime ....... Burcu Salihoğlu
Çakal Rüstem ....... Beyti Engin
Rukiye ....... S. Devrim Yakut
Melahat ....... Hülya Gülşen Irmak
Raziye ....... Semah Tuğsel
Ayfer ....... Ezgi Tombul
Nezahat ....... Meltem Savcı
Hulusi Bey ....... Nuri Gökaşan
İffet Hanım ....... Hülya Böceklioğlu
Tetik Necmi ....... Ali Rıza Kubilay
Şipşak Rasih .......Yıldırım Gücük
Macuncu Rıza ....... Murat Kılıç
Titrek Ekrem  ....... Kosta Kortidis
Ali Cengiz ....... Kadir Çermik
Hüseyin ....... Celil Nalçakan
Esma ....... Şirin Kılavuz
Suna .......Ezgi Aldemir 
Dolmuşçu Faruk ....... Hakan Güner
Perihan Onaran....... Simay Küçük
İhya Onaran....... İştar Gökseven
Bülent Onaran....... Ogün Kaptanoğlu 

20. Bölüm

Yayın Tarihi : 5 Mayıs Cumartesi/ 2012

Yayın Saati : 22.00

“Keşanlı Ali Destanı” muhteşem bir final bölümüyle ekrana veda ediyor.

Ali ile Zilha evleniyor.

 

Kanal D’nin başrollerini Nejat İşler ve Belçim Bilgin’in paylaştıkları, yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen sevilen dizisi “Keşanlı Ali Destanı” muhteşem bir final bölümünün ardından bu akşam ekrana edecek. Dizinin yönetmeni Çağan Irmak’ın final bölümü için üç ayrı final çektiği dizide, izleyicileri başka sürpriz de bekliyor. 

Bülent, Zilha’yı Ali’ye yar etmemek için silahını ateşler. Ancak kurşun hedefinden şaşar. Vurulan kişi, Ali’yi ölümden kurtarmıştır. Bu da mahalledeki dengeleri, özellikle de Hasibe’yi değiştirir. Bülent akli dengesi yerinde olmadığı gerekçesi ile akıl hastanesine yatırılır. Fakat Perihan’ın ana yüreği buna dayanmaz. Oğlunu oradan çıkartabilmek için önce Zilha’dan sonra da Hulusi Bey’den yardım ister. Ancak her iki kapı da ona kapalıdır. Tek çare İhya Onaran’a yaptıklarının hesabını sormaktır. Sineklidağ’da ise düğün hazırlıkları başlar. Zilha ve Ali sonunda muratlarına ereceklerdir. Hasibe nazlansa da Zilli Zarife’den kızını ister. Mahalledeki evleri kurtarmak için Hulusi Bey’den yardım alan Keşanlı Ali’nin planı işe yarar ancak, Çakal ve Manyak Cafer’in kahvelerinin tapusu olmadığı ortaya çıkar. Rukiye ve Fadime ise hamiledir. Sonunda Ali’sine kavuşacak olan Zilha da, bunca yıldır kalbi Zilha için çarpan Ali de çok mutludur. Fakat her şeyini kaybeden Manyak Cafer bu mutluluğa gölge düşürmek için harekete geçer. İntikam ateşi ile yanan Cafer kendisi ile beraber mahalleliyi de büyük bir felakete sürükler.

 

 Önceki bölüm özetleri için tıklayınız.

 

Öyle Bir Geçer Zaman ki

Salı 20:00
Kanal D

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ 80’Lİ YILLARDA…
OSMAN LİSE ÖĞRENCİSİ CEMİLE’NİN İSE HAYATINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER VAR. SONER İLE AYLİN’İN KIZLARI DENİZ İSE 5 YAŞINDA…  

Bütün hikayenin anlatıcısı olan Osman(Gün Koper) artık lise öğrencisidir. En yakın arkadaşı Aydın nedeniyle sağ sol olaylarına o da istemeden dahil olur. Üstelik Lise aşkı Ayça (Ece Çeşmioğlu) okulda sağcıların sağ kolu olan Mithat’ın kız kardeşidir. Ancak olaylar herkes için çok farklı gelişir. Mithat, Aydın’ı vurur. Bu Osman için büyük bir travmaya neden olur. Sokaklar herkes için çok tehlikeli bir hale gelirken Mithat’da Aydın babası tarafından öldürülür ve ortalık daha da karışır. Osman Mithat’ı vurmakla suçlanır ve her yerde aranmaktadır. Soner, büyük bulanımdadır. Kızı Deniz 5 yaşındadır ancak onda unutamadığı aşkı Aylin’i gördüğü için kızından da kaçar. Ona yardım elini Cemile uzatır. Önce kızı ile arasını düzeltir ardından da torununa çok iyi bakacağını düşündüğü Bahar’ı (Mine Tugay) yardımcı olarak Soner’in evine yerleştirir. Soner ile Bahar’ın ilişkisi çok fırtınalı başlar. Sürekli birbirlerine ters giden ikili zamanla itiraf edemezlerse de aşık olurlar. Üstelik Bahar böbrek hastası Zehra’ya çok riskli bir ameliyatla bir böbreğini hiç düşünmeden vererek tüm ailenin de gönlünü kazanır. Osman’a ise beklenmedik yardım eli mahalleye yeni gelen kendi de siyasi görüşlerinden dolayı bir dönem sıkıntı yaşamış Arif’ten(Muhammed Uzuner) gelir. Osman’ı saklayan ve aileye de çok yardımcı olan Arif ile de Cemile arasında bir yakınlaşma olur. Cemile önce bunundan kaçar, utanır. Ancak Arif’in niyeti ciddidir ve Cemile’yi bırakmaya niyeti yoktur. İkili sade bir törenle evlenirler. Ancak Osman’ın yeri belli olur. Ayça’ya aşık olan ve onunla evlilik planları yapan Mete kendini kardeşi Osman’a feda eder ve onun yerine hapse girer. Ahmet ise hain bir komploya kurban gider. Berrin, Ahmet’in bebeğine hamile olan karnında çocukla dul kalır. Bununla ilgili Hakan’ı suçlar. Hakan hem kendini aklamak hem de babası ile sırf para için birlikte olan Carolin’in gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için hareket geçer.

Mete’yi hapishaneden çıkartmak için uğraşan Cemile’yi çok daha büyük bir sorun beklemektedir. Arif’in ondan ölesiye nefret eden akrabası hayatı onlara dar etmek için saklandığı yerden geri gelmiştir. 80 ihtilali ile birlikte hayatları daha da değişir. Tuğrul önce Mete’yi belirsiz bir süre işkence evine götürür ardından da Arif’i… Cemile Mete’yi kurtarır ama o artık eski Mete değildir. Arif’ten de haber alınamamaktadır. Öyle Bir Geçer Zaman Ki merakla beklenen yeni bölümü ile her hafta Salı Akşamı Kanal D’de…


Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin son bölümünü izlemek için tıklayınız.

Yapım  : D Yapım
Yapımcı : E. Ayşe Durmaz
Uygulayıcı Yapımcı : Nevin Ayaz Saydam
Yönetmen : Zeynep Günay Tan
Senaryo : Coşkun Irmak
Sanat Yönetmeni : Onur Tuğ
Görüntü Yönetmeni : Sedat Yücel ve Hüseyin Devrim
Müzik : Nail Yurtsever, Mehmet Cem Tuncer


Oyuncular :

Cemile ..... Ayça Bingöl
Mete ..... Aras Bulut İynemli 
Berrin ..... Yıldız Çağrı Atiksoy
Osman ..... Gün Koper
Soner ..... Mete Horozoğlu
Arif ..... Muhammet Uzuner
Carolin ..... Wilma Elles
Süleyman ..... Renan Bilek 
Ekrem Tatlıoğlu ..... Osman Alkaş
Hakan ..... Salih Bademci 
Ahmet .....Tolga Güleç 
Kemal ..... Mehmet Gürhan
Neriman ..... Zeyno Eracar 
Mesude ..... Nilperi Şahinkaya
Bahar .....Mine Tugay  
Ayça ..... Ece Çeşmioğlu
Tuğrul ...... Serhat Özcan
İbo ..... Orçun İynemli
Deniz ..... Nisa Melis Telli  
Zehra ..... Mina Nur Kaymaz
ve
Hasefe ..... Meral Çetinkaya

 

 

FİNAL

Yayın Tarihi : 18 Haziran 2013, Salı
Yayın Saati : 20.00

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ’DEN MUHTEŞEM VEDA!

Kanal D’nin başrollerini; Ayça Bingöl, Wilma Elles, Muhammet Uzuner, Yıldız Çağrı Atiksoy, Aras Bulut İynemli, Gün Koper, Meral Çetinkaya ve Mete Horozoğlu’nun paylaştıkları, 3 sezondur büyük bir ilgiyle izlenen ve milyonları ekran başına kilitleyen sevilen dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” bu akşam “final” bölümü ile ekrana geliyor. Muhteşem bir vedaya hazırlanan dizinin finalinde; “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”yi 3 sezondur takip eden izleyicileri büyük bir sürpriz bekliyor.

Tuğrul’u elinde tutan Mete’nin etrafı polisler tarafından çevrilir. Arif ve Cemile, Mete’yi ikna etmek için polislerden içeri girebilmek için izin isterler. Onlara yardım için Soner de oradadır. Herkes Mete’nin vereceği kararı beklemektedir. Osman, dergiyi çıkartmaya başlar. Yazdıkları ve dergi beklediğinden çok daha fazla ilgi görür. Polisten kaçan İbo, en sonunda yakayı ele verir. Onun yakalandığını öğrenen Mesude ziyarete gider. İbo’nun paralarını alan Carolin ise İsviçre’ye gitmek için hazırlıklara başlar. Ancak Mustafa onunla gitmek istemez ve babaannesine kaçar. Bahar, düğün istemez, sade bir nikahla evlenmek ister. Ancak Cemile devreye girer ve onu evlerinin bahçesinde aile arası düğüne ikna eder. Bahar ile Soner’in düğün hazırlıkları için herkes seferber olur. Deniz bu önemli geceye Kerem ve ailesini de davet etmeyi ihmal etmez. Annesi ile babasının yakınlaşması Zehra’yı çok mutlu eder. Berrin ve Hakan uzun zamandır ilk kez birlikte ve mutludurlar. Hasefe Hanım ise beklenmedik bir teklifle karşı karşıya kalır.

 

Önceki bölüm özetleri için tıklayınız.

Bölüm fotoğrafları için tıklayınız.

Fedai

Star TV ekranlarında 8 bölüm yayınlanan, başrollerini Seda Sayan ve Tamer Karadağlı'nın paylaştığı Fedai dizisinin konusu ise şöyledir :

Yıldız Akar(Seda Sayan):Güzel ve güçlü bir kadın… Mesleğinin zirvesinde, bütün Türkiye’nin tanıyıp sevdiği bir şöhret… Ses sanatçısı. Bugün sahip olduğu her şeyi tırnaklarıyla kazıyarak elde etmiş, onurunu ve gururunu koruyarak zirveye tırmanmıştır. 14 yaşından beri çalışıyor ve hem ailesini hem de geçmişini omuzlarında taşımaktadır. Geçmişi hep zorluklar ve acılarla doludur. 

Emir Bora(Tamer Karadağlı):Son derece etkileyici, kararlı ve güçlü bir adam… Çok iyi yetişmiş, önemli görevlerde bulunmuş eski bir emniyet mensubu. Üç yıldır teşkilattan ayrı. Üst düzey özel bir güvenlik şirketinde çalışmaktadır. Büyük bir çetenin peşindeyken girdiği bir operasyon, hayatını değiştirmiştir. Bir süre teşkilata da hayata da küsmüştür. “İsmail Ağabey” dediği, yine eski bir emniyetçi, onu kurduğu güvenlik şirketinde çalışmak üzere İstanbul’a çağırır.

Bu işi kabul etmesiyle iki ayrı dünyanın insanı olan Emir Bora ve Yıldız Akar’ın hayatı hiç beklenmedik bir anda kesişir. Yıldız Akar, Ona hem para hem de prestij kazandıracak , büyük bir bankanın “reklam yüzü” olmayı kabul etmiştir. Ancak geçmişi tam da her şey yolunda giderken karşısına büyük bir kabus olarak tekrar çıkar. Üstelik hem kendisi hem de kabul ettiği reklam kampanyası tehlikededir. Devreye bankanın Lüblanlı sahibi Aziz Hamza(Metin Belgin) girer. Yıldız Akar’ın özel olarak korunmasını ister ve kendisinin korumalığını yapan çok güvendiği adamını bizzat onun güvenliğinden sorumlu kılar. Bu kişi Emir Bora’dan başkası değildir. Bu zorunlu değişiklik her ikisi için de kabul edilir bir durum değildir. Çok önemli operasyonlarda yer almış, devlet adamlarının korumalığını üstlenmiş Emir Bora, buna şiddetle karşı çıkar. Ünlü bir sanatçı ile çalışmak onun kaprisleriyle uğraşmak prensiblerine aykırıdır. Sürekli gölge gibi takip edilmek, atacağı her adımın önceden bir başkası tarafından belirlenmesi de Yıldız Akar’a uymaz. Her ne kadar iki tarafta gönüllü olmasa da bu birliktelik zorunludur. Emir Bora ‘nın dosttuna vefa borcu, Yıldız Akar’ın ise gerçekten de korunmaya ihtiyacı vardır.Bu birliktelik ikisi için de artık kaçınılmazdır. Ancak zorunlu başlayan bu birliktelik, kısa sürede büyük bir tutkuya, engellerle daha da güçlenecek bir aşka dönüşecektir. 

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Uygulayıcı Yapımcı : Ayşe Durmaz
Yöneten : Güzide Balcı
Senaryo : Meral Okay, Murat Koca, Ekin Atalar, Anıl Dinç
Yöneten : Y. Hülya Bilban
Yayın Kanalı : Star TV
Yayın Tarihi : 16 Kasım 2007

OYUNCULAR
Emir ....... Tamer Karadağlı
Yıldız ....... Seda Sayan
Aziz Hamza ....... Metin Belgin
Şerife ....... Nurşim Demir
Bekir ....... Ali Çatalbaş
Hüzzam Ahmet ....... Mutlu Güney
Gülşen ....... Selen Uçer
Nazlı ....... Şeyda Şaşmaz
Mine ....... Banu Başeren
İsmail ....... Atilla Yiğit
Cihan ....... Ali Karagöz
Selim ....... Oktay Öztürk  
Nesrin ....... Enginay Gültekin
Nilüfer ....... Gamze Terzioğlu  
Sinan ....... Candaş Söz  
Asuman ....... Deniz Baytaş
Ayşegül ....... Özge Çatak
Işıl ....... Güliz Gençoğlu

 

 

 

 

Başımıza Gelenler

6 Bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Eşinin kendisini terk ettiğini kokpitte telsizden öğrenip bunalıma giren ve yolcu uçağını Londra'da köprünün altından geçiren Pilot Zühtü hava değişimi alarak babası Masum Bey'in yanına taşınır. 

Masum Bey oğluna oyalansın diye Kurutemizleme dükkanına müdür atar. Zühtü karısının kendisini terk ettiği duyulsun istemez. Ancak babası biraz pırtı çene olduğu için haber bütün mahalleye yayılır, hatta Çin'den bile geçmiş olsuna gelenler olur. Zühtü'nün Kurutemizleme dükkanı ve evdeki komik olayları ile izleyiciler dizinin her bölümünde kahkahalara boğulmuştur.

Yapım : D PRODUCTIONS
Öykü - Senaryo : Necef Uğurlu
Yönetmen : Bülent Özdural
Müzik : Fikret Alper
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Sit-Com Komedi

OYUNCULAR
Masum ....... Gazanfer Özcan 
Zühtü ....... Ahmet Uğurlu
Yeşim ....... Yasemin Alkaya 
Dr. Tarık ....... Ali Erkazan
Süheyla ....... Müjgan Ağralı 
Mücteba ....... Suat Sungur 
Ayçiçek ....... Özlem Yıldız
Tevfik ....... Özden Özgürdal 
Ali İzzet ....... Murat Gören 
Gökşan ....... Hakkı Ergök 
Bakkal Çırağı ....... Bülent Şakrak 
Makbule ....... Yasemin Koşal

Eyvah Halam

EYVAH HALAM!!!

4 YARAMAZ ÇOCUK... 1 OTORİTER HALA

Anne ve babaları Nepal’e ruhsal dinlenme tatiline giden Tibet, Asya, Toprak ve Su’adlı 4 kardeş Çinli bakıcıları Kim ile birlikte yazı geçirmek üzere otoriter halaları Kamuran’a emanet edilirler.

Hala Kamuran yıllar boyu görev yaptığı kasabaya, emekliliğinden sonra da yerleşmiş,kasaba halkı tarafından sevilen ve saygı duyulan eski bir öğretmendir. Kamuran, özünde sevgi dolu ve yufka yürekli biri olsa da,bunu belli etmekten hoşlanmaz.Çevresinde daha çok “otoriter” tarafı ile ün yapmayı tercih etmiştir. Üstelik son derece disiplinli ve aşırı derecede cimridir. Evde, belli bir saatten sonra ışıklar söner. Yemekler belli saatlerde yenir. Sabah koşusu aksatılmaz. Televizyon 21.30 da kapanır ve okuma saati başlar. Çamaşır, bulaşık gibi işler ortaklaşa yapılır.

Bu tatil, başlarda 4 kardeşinde hayalini kurduğu yaz tatilinden çok esir kampına benzemektedir. Ancak Tibet, Asya, Toprak ve Su zamanla halalarının bu katı disiplininden kurtulmak için türlü numaralar yapmaya, kendilerine “kurtarılmış” zamanlar, “kurtarılmış” bölgeler yaratmaya başlarlar.

Kamuran’ın yaşadığı kasaba ise, oldukça sakin bir yerdir. Kasaba’da suç oranı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden ya emekliliği yaklaşmış yaşlı polislerin ya da okulu yeni bitirmiş ama eğitim hayatları boyunca parlak olmayan gençlerin atandığı bir yerdir. Muharrem ve Mükerrem de, bu özelliklere sahip iki polistir.Kasaba her ne kadar sakin de olsa yardımlaşma ve paylaşmanın yanı sıra türlü entrikalar da yaşanmaktadır. Yöre halkının tek utancı ise, yıllar önce, Bizans dönemine ait eserlerin sergilendiği müzenin soyulmasıdır. O döneme ait sikke’ler, mühürler ve buna benzer arkeolojik eserler çalınmıştır. Tam da, sakin kasabalarının bu müze sayesinde ilgi çekmeye başladığı, hareketlendiği bir dönemde. Ne suçlular bulunabilmiş ne de çalınan malzemeler.

Bir de Hilmi vardır. Hilmi, kasabaya kısa bir süre önce yerleşen, ne iş yaptığı bilinmeyen ama sonradan zengin olduğu belli bir kişidir. Birçok sonradan zengin olan gibi, kendisini olduğundan farklı, daha kültürlü, daha bilgili, daha kibar, daha asil göstermeye çalışmaktadır. Karısı yıllar önce onu terketmiştir. Hilmi, biri kız diğeri erkek iki çocuğuyla birlikte yaşamaktadır.Hilmi’nin asıl amacı ise Kamuran’ın oturduğu iki katlı evi satın almaktır.Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz.O,Kamuran’nı evinden çıkarmaya çalışırken kendi çocukları ile Kamuran’nın yeğenleri arasında duygusal bir yakınlaşma başlar.

Hilmi’nin halalarının yaşadığı evi ele geçirmek için yaptığı türlü numaralar, başlarda çok sıkılan 4 kardeşin tatillerine bir anda hareket katar. Üstelik kasabada yıllar önce gerçekleşen müze hırsızlığı ile ilgili önemli ip uçları da bulunca sessiz ve sakin geçen tatilleri yaşadıkları en heyecanlı maceraya dönüşür. Belki de bu hayatlarının en unutulmaz tatili olacaktır. 

Eyvah Halam Star’da 5 bölüm olarak yayınlanmıştır. 

Yapım : D PRODUCTIONS
Dramalar Direktörü : Lale Eren
Uygulayıcı Yapımcı : Ümit Özer
Öykü – Proje Tasarım : Barkın Şenüren
Senaryo : Fethi Kantarcı
Yönetmen : Kemal Uzun
Müzik : Cem Erman
Yayın Kanalı : Star TV
Yayın Tarihi : 30 Temmuz 2012

  

OYUNCULAR
Defne Yalnız ....... Kamuran
Rasim Öztekin ....... Hilmi
Ece Çeşmioğlu ....... Asya
Doğaç Yıldız ....... Tibet
Zeynep Özkaya ....... Su
Akçahan Akça ....... Toprak
Özgül Koşar ....... Kim
Kaan Yılmaz ....... Mert
Sait Genay ....... Nihat
Oğuz Oktay ....... Mükerrem
Ajlan Ünal ....... Hilal
Mert Hürol ....... Rasim
Barış Başar ....... Muharrem
Ercüment Aydın ....... Nizami
Ertuğrul Şakar ....... Seyfi
Alican Yılmaz ....... Burak
Faruk Güncan ....... Lütfü

Düşler ve Gerçekler

Kanal D ekranlarında 4 bölüm yayınlanan, başrollerini Toprak Sergen ve Gamze Özçelik'in paylaştığı Düşler ve Gerçekler dizisinin konusu ise şöyledir :

Başarı ve zenginlik mi? 

Yoksa yarını düşünmeden özgür ve macera dolu bir yaşam mı? 

Mutluluğa açılan doğru kapı hangisinde?

Düşler ve Gerçekler, İstanbul'a yakın bir kasabada başlayıp, sonu İstanbul'a kadar uzanan, hayallerin, yıkılan umutların, yaşanamayan aşkların, başarı ve hırsın gölgesinde kalan yaşamların hikayesi. Şeker ve helva imalathanesi işleten, aksi huylu, Kıbrıs gazisi Sadık Helvacı (Menderes Samancılar), asla mutlu edemediği, gözü yükseklerde olan karısı Nesrin(Lale Mansur) ve iki oğlu ile İstanbul'a yakın bir kasabada yaşamaktadır. 

 

Oğulları birbirlerinden gece ve gündüz kadar farklıdır. Hukuk fakültesi mezunu, başarılı ve hırslı, Yiğit (Toprak Sergen) ve özgürlüğüne düşkün, ele avuca sığmaz, serseri ruhlu kardeş Doğan (Uğur Pektaş). Doğan için her yeni gün, yeni bir macera demektir. Yiğit'in ise hedefi bellidir. Doğan birlikte olduğu her kadını sever. Yiğit ise tek bir kadını...Aynı kasabada yaşayan İstanbul'a yerleşme sevdasıyla yanıp tutuşan deli dolu Yasemin'i (Gamze Özçelik). 

 

Yiğit'in yanında işe başladığı kasabanın toprak zengini Sabit Merdoğlu (Kutay Köktürk), Yiğit'e ümitsizce sevdalı kızı Pınar Merdoğlu (Arzu Yanardağ), kasaba aristokrasisinin çapkın mensubu milyoner Namık Ören (Aytaç Arman), Yasemin'in alkolik annesi, hemşire Sebahat Kırca (Deniz Türkali) ve Yasemin'in İstanbul'da yaşayan kuzeni Evrim (Didem Uğurlu) bu iki gencin ilişkilerinde etkin bir rol oynayacaktır.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yapımcı : İrfan Şahin
Dramalar Koordinatörü : Pelin Diştaş
Yönetmen : Kumral Pakel 
Yapım Koordinatörü : Manolya Şen
Yardımcı Yönetmen : Oya Bozdağ
Sanat Yönetmeni : Nilüfer Çamur
Senaryo : Barış Pirhasan, Senaryo Stüdyosu
Kurgu : Barış Kılıç
Görüntü Yönetmeni : Sami Saydan 
Müzik : Tamer Çıray, Hakan Kural
Uygulayıcı Yapımcı : Nermin Eroğlu
Türü : Drama
Yayın Kanalı : Kanal D
Yayın Tarihi : 13 Eylül 2005

OYUNCULAR
Toprak Sergen
Gamze Özçelik
Uğur Pektaş
Lale Mansur
Menderes Samancılar
Arzu Yanardağ
Kutay Köktürk
Didem Uğurlu
Ahmet Kaynak
Ömür Arpacı
Umut Karadağ
Aytaç Arman
Deniz Türkali

 

Vay Anam Vay

60 bölüm olarak KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Kocasının ölümünden sonra İstanbul'a çocuklarının yanına gelen Kibar Ana uyanıklığı ve esprileri ile her bölümünde farklı hikayelerle insanları güldürmüştür.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Erdoğan Engin
Senaryo : Gani Müjde
Müzik :  Güliz Asyalı
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Günlük Komedi Drama 

OYUNCULAR
Kibar Ana ....... Nevra Serezli
Hacer ....... Sıdıka Şenkan 
Feyzullah ....... Atilla Olgaç 
Toktamış ....... Ayhan Kavas 
Fatoş ....... Gülen Karaman 
Ekrem ....... Saydam Yeniay 
Gülşen ....... Ezgim Kılınç 
Kadir ....... Mustafa Uzunyılmaz
İstemihan ....... Metin Zakoğlu 
Perihan ....... Burçak Işımer 
Helmut ....... Boğaçhan Sözmen 

 

Hiç Yoktan Aşk

KANAL D ekranlarında yayınlanmıştır.

Ev hanımı Nurgül, gençlik yıllarından beri pop şarkıcısı Erdal'a hayranlık duymaktadır. Haldun için kıskançlık nedeni olan bu konu yüzünden aralarında zaman zaman şakayla karışık tartışmalar olur.

Alışveriş'e çıkan Nurgül bir kitap ve müzik mağazasının camında asılı olan Erdal'ın imza günü ilanını görür ve kaset alıp imzalatmak ister. Nurgül çekingen bir tavırla kaseti imzalatırken heyecanlanıp panikleyince kalemin mürekkebini eline yüzüne bulaştırır. Erdal iyi bir niyetle kalkar ve yanağını siler ve tam o sırada ardı ardına patlayan flaşlar, sabah gazetelerde manşet "Erdal'ın uzun zamandır gizlediği sevgilisi ortaya çıktı". Çünkü fotoğraflarda öpüşüyormuş gibi gözükürler. Haldun'un haberi görmesiyle, yanlış anlaşılan durumun evliliklerini bitirme noktasına gelir.

Haldun ve Nurgül çok kötü günler geçirirler. Erdal duruma üzülür. Çünkü, kendiside zarar görmektedir ve uzun zamandır gizlediği gerçek aşkı Aylin'i ortaya çıkarır. Bu durum üzerine bunca yaşanan üzücü olaylar yavaş yavaş içinden çıkıcı bir hal alır ve Haldun ile Nurgül mutlu yaşamlarına geri dönerler.

Yapım : D PRODUCTIONS
Yönetmen : Filiz Kaynak
Öykü – Senaryo : Hakan Haksun
Müzik : Fikret Alper
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Drama

OYUNCULAR
Nurgül ....... Bennu Yıldırımlar
Haldun ....... Ayhan Kavas
Erdal ....... Halit Ergenç
Pervin ....... Ezgim Kılınç
Metin ....... Mehmet Gürhan 

Son Söz Sevginin

1993 yılında ATV'de yayınlanmıştır

Yapım : D PRODUCTIONS
Yürütücü Yapımcı : Fikret Alper
Yönetmen : Abdullah Oğuz
Senaryo : Eray Özbal, Kubilay Zerener
Öykü : Gani Müjde
Müzik : Fikret ALPER, Adnan Göyken
Yayın Kanalı : Kanal D
Türü : Sit-Com Komedi

OYUNCULAR
Nur Sürer
Haluk Bilginer
Mine Çayıroğlu
Cem Kurtoğlu