Skip to main content

KANAL D HOME VİDEO

KANAL D HOME VİDEO

Aralık 2005 yılında tüketiciye kaliteli yapımları uygun fiyata sunmak hedefiyle yola çıkan Kanal D Home Video, sadece sektöre yeni bir soluk getirmekle kalmadı; uyguladığı doğru fiyat politikası ile daha geniş kitlelere ulaşarak, kısa sürede inanılması güç pek çok başarıya da imzasını attı. Bugüne kadar toplam 1.000’den fazla filmi satışa sunarak, sektörün en önemli oyuncularından biri olmayı başaran firma, The Weinstein Company, Focus Features, Exclusive Films, IM Global, Myriad Pictures, Film Nation gibi uluslararası dağıtım firmalarının filmleri için lisans anlaşmaları imzalayıp, bu filmlerin Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Yayınladığı pek çok filmi satış rekorları kıran firmanın bugüne kadar en çok satan filmleri arasında 200.000 kişiye ulaşan Tolga Örnek imzalı Gelibolu belgeseli, 211.000 taraftarın arşivine girmeyi başaran Galatasaray Unutulmaz Maçlar ve beyaz perdeye damgasını vuran Kurtlar Vadisi Irak gibi filmlerin yanı sıra, 2011’in en çok satan 3. filmi olan İncir Reçeli gibi izleyicinin gönlünü fetheden ve içinden yıldız bir şarkıcının doğmasına neden olan, fenomen yaratmayı başarmış filmler de vardır.

Zengin bir yerli ve yabancı film arşivine sahip olan Kanal D Home Video, kaliteden ödün vermeden uygun fiyat politikası ile merakla beklenen filmleri, vizyondan kalkar kalmaz Bluray, DVD ve VCD olarak Türk sinemaseverlerle buluşturmaya, markasını daha geniş kitlelerle buluşturmaya ve ev sinemasına kalite ile çeşitlilik katmaya devam edecektir.